Dodaj do ulubionych
Archiwum strony
.:: Nowości 2004 :
. : : archiwum: 2003, 2004, 2005, 2006 / historia strony / o stronie : : .
[odnośniki w newsach mogą nie działać i być nieaktualne]


····· grudzień 2004

~~~ 12:08 19 grudnia 2004
»»» To już ostatnia aktualizacja w 2004 roku, stąd już teraz życzę wszystkim odwiedzającym stronę jak najwięcej ciepła i prezentów (zarówno tych materialnych i duchowych) na Święta oraz udanej, bezpiecznie spędzonej zabawy sylwestrowej i zapraszam na moją stronę już w przyszłym roku!
»»» W dniu jutrzejszym z potężnym opóźnieniem ukazać ma się nowy, grudniowy (a w ogóle 23) numer "Music Maga", internetowego zinu o tematyce muzycznej oczywiście. W tym numerze ukażą się trzy moje recenzje oraz jeden artykuł, połowa tych materiałów dotyczyć będzie Depeche Mode. Numer można będzie przeczytać on-line lub podbrać ze strony magazynu - www.musicmag.pl. Zachęcam do ściągnięcia i życzę miłej lektury. Przypominam także, że moje teksty ukazują się w muzycznym portalu Music Inside, ostatnio także tam ukazała się moja recenzja alumu "Remixes 81-04" Depeche Mode. Zachęcam do odwiedzenia portalu!
»»» Na stronie w dziale muzyka, poza materiałami, które ukażą się w Music Magu (tekst "Depeche Mode - optymistyczna przyszłość") i także na Music Inside (recenzja "Remixes 81-04" Depeche Mode) pojawiły się jeszcze recenzje dwóch albumów: The Cure "Bloodflowers" oraz Music Instructor "Electro city".
»»» Dziś wszyscy zainteresowani poezją mają do przeczytania o trzy wiersze autorstwa Dealeano więcej. Można je zobaczyć w tym miejscu.
»»» Mizantropia została jakiś czas temu zgłoszona do konkurstu "Cool site" organizowanego przez portal Strefa ZSO9. Wyniki konkursu, rozgrywanego w trybie comiesięcznym zostaną opublikowane na początku przyszłego miesiąca.
»»» Już w styczniu pod adresem www.iamx.prv.pl wystartuje strona mojego autorstwa poświęcona zespołowi Sneaker Pimps i I Am X. Być może będzie ona stanowiła podstronę Mizantropii, ale bardziej prawdopodobne jest to, że będzie zupełnie oddzielną całością.
»»» Liczba na liczniku odwiedzin Mizantropii i liczba ściągnięć oraz przesłuchań moich utworów zamieszczonych na www.mp3.pl dożą do przekroczenia magicznej bariery 10000. Do końca roku któraś z nich na pewno tą barierę przekroczy...

~~~ 23:59 06 grudnia 2004
»»» W galerii pojawiły się cztery zdjęcia, skutecznie zmniejszając wolne miejsce na koncie przeznaczonym na stronę. Niemniej warte są zobaczenia, gdyż prezentują wydarzenia niecodzienne.
»»» W dziale fun zone pojawiły się trzy nowe teksty, wyszperane z sieci: "Psychotest", "Abraham Lincoln i John F. Kennedy - przypadek?" oraz "Ranking debili".
»»» Drugiego grudnia licznik odwiedzin strony wskazał 9000 tysięcy i bardzo malutkimi kroczkami zmierza do przeobrażenia się w obiekt pięciocyfrowy. A stronka przeszła małą modyfikację w postaci dodania na samym dole linków do serwisów, w których się udzielam: Polskie Forum DM, zin Music Mag i portal Music Inside. A prawdopodobnie najpóźniej po Nowym Roku na stronie powinny pojawić się dwa nowe działy, ale póki co jeszcze nic nie wiadomo...

····· listopad 2004

~~~ 23:33 28 listopada 2004
»»» Dziś (jeszcze przez niespełna pół godzinki) moja strona domowa obchodzi dokładnie 500 dni istnienia a przed trzema dniami w księdze gości pojawił się 100 wpis. Przez cały ten czas stronę odwiedzono prawie 9 tysięcy razy, co daje średnią prawie 18 odwiedzin dziennie (rekordową liczbą było 145 wejść na stronę w dniu 11 października tego roku). Dziękuję w tym podniosłym momencie wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i wzrostu popularności Mizantropii!

~~~ 05:55 21 listopada 2004
»»» Dziś wreszcie publikuję (koślawą i nieporadną) relację wraz z kilkoma własnymi zdjęciami ze zlotu fanów Depeche Mode w Łodzi, który miał miejsce 30 października. Poczytać i popatrzeć możecie na tej podstronie.
»»» Trwa żmudny i pracochłonny proces masteringu albumów "MODEified 6" oraz "M6: the B-sides" z coverami utworów Depeche Mode (na drugim albumie znajdzie sie moja wersja "Just can't get enough"). Niestety prace te potrwają dłużej niż się spodziewano (ponad 40 utworów) - orientacyjny czas ich zakończenia to druga połowa grudnia. Przewidywany czas ukazania się "M6" na płycie to połowa stycznia przyszłego roku (drugi album nie ukaże się na CD) a oba wydawnictwa powinny być do ściągnięcia z internetu dopiero w lutym 2005. Więcej informacji na temat obu albumów znajdziecie na oficjalnej stronie projektu: www.commline.com/MODEified/m6.
»»» Na stronach Strefy Mp3 Wirtualnej Polski pojawił się mój kolejny utwór - "One sunbeam (instrumental)". Zachęcam do zapoznania się z tym utworem jak i z resztą mojej twórczości (na www.mp3.wp.pl znajduje się już 10 moich kompozycji). Z radością informuję także, że łączna liczba ściągnięć (około 5,9 tysiąca) i przesłuchań (ponad 2,2 tysiąca) moich utworów w tym serwisie przekroczyła już 8,1 tysiąca.

~~~ 02:05 16 listopada 2004
»»» Dziś spora dawka zupełnie nowych wierszy i to przede wszystkim nie mojego autorstwa. Dwoma wierszami debiutuje Dealeano (Polak, ale mieszkający w Szwajcarii), do zbiorów dodane zostają także trzy nowe wiersze autorstwa Estel. Polecam ich lekturę nie tylko miłośnikom poezji. Poza tym na stronie pojawił się jeden zupełnie nowy wiersz mojego autorstwa oraz trzy nieudolne próby stworzenia czegoś w języku angleskim...
»»» W życie wchodzi pomysł zamieszczenia moich przekładów tekstów zespołu Depeche Mode. Póki co przetłumaczone zostają tylko niektóre utwory, z których najwięcej znajduje się na albumach: "Some great reward", "Violator", "Songs of faith and devotion", "Ultra" oraz "Exciter" (na pozostałych nie ma jeszcze tłumaczeń lub są przetłumaczone tylko pojedyńcze utwory).
»»» Już czwartego grudnia z Polsce (w Szczecinie) zagra zespół Client (główny filar wytwórni płytowej Andrew Fletcher'a, członka Depeche Mode) oraz I Am X (solowy projekt lidera Sneaker Pimps). Mizantropia dyskretnie (umieszczeniem banera) dołącza się do promocji tego wydarzenia. Oficjalna strona (w której mój udział polega na skromnej notce o I Am X) poświęcona koncertom znajduje się pod adresem www.client-w-polsce.prv.pl. Zapraszam serdecznie!!
»»» Na koniec jeszcze malusia niespodzianka w postaci zapisu fragmentu audycji "Pastelowy świat rocka" Piotra Stelmacha z radiowej Trójki, która miała miejsce w Nocy z 11 na 12 listopada): kliknij prawym przyciskiem i wybiesz 'zapisz element docelowy jako'. Ech ten Stelmi...

~~~ 00:28 07 listopada 2004
»»» Dokładnie tydzień temu o tej porze w Łodzi w najlepsze trwał Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Zapewne wkrótce na mojej stronie pojawi się coś więcej na temat zlotu, a póki to można zobaczyć tylko skan biletu na zlot (wygranego w radiowej Trójce) oraz skan pamiątkowej pocztówki. Oczywiście w internecie krąży już masa zdjęć ze zlotu. Najwięcej z nich możecie zobaczyć na stronie autorstwa De-mo oraz na stronie prowadzonej przez ThePesHa. Bezpośrednie linki do galerii na obu stronach to: tu i tu. Miłego oglądania!!
»»» Jak już wcześniej zapowiadałem jest już do ściągnięcia mój najnowszy remix utworu zespołu Depeche Mode - "Condemnation (the Joan's caprice mix)". Plik mp3 można ściągnąć tylko stąd. Poza tym w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski pojawiło się demo innego remixu - "New dress (stripped down to the guitar)" a łączna ilość ściągnięć i przesłuchań moich utworów osiągnęła już prawie 7,2 tysiąca! Miłym akcentem jest także fakt iż zremiksowano jeden z moich depeszowych... remiksów - "Black day (dark hug mix)". Zmian dokonał Darkspringxl a utwór ("Black Day (Dark Hug Re-assembled)") można ściągnąć stąd (klikając prawym przyciskiem i wybierając 'zapisz jako'), czytając więcej o nim tu. Życzę miłego słuchania!!
»»» Angielska wersja mojej strony przeszła całkowitą metamorfozę, skupiając się póki co jedynie na moich depeszowych remiksach i nie pozostawiając po sobie żadnego śladu jakoby była spokrewniona ze stroną, którą widzicie teraz. Na angielską wersję można wejść ze strony startowej lub stąd, jednak poza wyglądem nie ma na niej prawie niczego, czego nie byłoby tutaj...
»»» W galerii pojawiło się aż pięć nowych zdjęć: trzy zwierzaczków (kotka Rokiego i piesków - Spajkiego i Kapciusia) oraz dwa Estel. Do zerknięcia na nie nie muszę chyba zachęcać...

····· październik 2004

~~~ 10:48 30 października 2004
»»» To już dziś Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode w Łodzi!! Wyruszam za kilka godzin. A póki co miło mi poinformować, że informacja o bootlegu "My own personal remixes", pojawiła się na DM - My Joy Site, jednej z największych stron poświęconych zespołowi w Polsce. W tej chwili po mału zaczynam myśleć o "My own personal remixes 2" lub czymś temu podobnym. Prace już się rozpoczęły a na początku listopada powinien być już do ściągnięcia jeden remiks - "Condemnation (the Joan's caprice mix)".
»»» Pietreck From Behind The Bug - utalenowany młodzieniec, znany nie tylko z Mizantropii, pracuje właśnie nad Flashowymi projektami gier, mających za zadanie rozluźnić i rozweselić gracza. Już wkrótce pierwsze prace, minimalne i obfitujące w dobre pomysły i niezgorsze wykonanie powinny wyjść na światło dzienne. W tej chwili publikujemy trailer pierwszej gry, który można zobaczyć tutaj.
»»» Kończący się miesiąc na pewno przejdzie do historii strony - moją stronę odwiedzono w nim prawie 1,3 tysiąca razy (a 27 października licznik przekroczył kolejną okrągłą granicę - 8000)!! Mnie jako miłośnika statystyk taki przebieg wydarzeń niezmiernie cieszy. W listopadzie zapewnie wszystko wróci do normy...

~~~ 11:11 24 października 2004
»»» Już 30 października w klubie Punkt w Łodzi odbędzie się Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode. Już jakiś czas temu moja obecność na tej black celebration została potwierdzona, co ostatecznie zostało ugruntowane minionej Nocy podczas trójkowej audycji "3maj z nami" autorstwa Piotra Stelmacha, podczas której były do wygrania dwa podwójne zaproszenia na zlot. Nieskromnie powiem iż jednym ze szczęśliwych wygranych byłem ja. Tutaj znajdziecie wiekopomny fragment audycji, w którym Stelmi wymienia szczęśliwców. Najwięcej na temat samego zlotu można dowiedzieć się na Polskim Forum DM a także stronie projektu Cliche'. Zlot już za niespełna tydzień. Do zobaczenia z wszystkimi, którzy się tam wybierają!!!

~~~ 05:05 24 października 2004
»»» Dziś dodano dwa nowe teksty mojego autorstwa w dawno już nie poszerzanym dziale Archiwum X, poświęconym wszelkim aktywnościom paranormalnym: "Obcy ludźmi z przyszłości - wolne rozmyślania" oraz "Światła na nocnym niebie".
»»» Sekcja poświęcona mojej twórczości powiększyła się o kolejne wiersze, które można przeczytać tutaj, będące tworami zupełnie nowymi, powstałymi w ciągu ostatnich trzech tygodni...
»»» Łączna liczba ściągnięć i przesłuchań moich utworów zamieszczonych w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski wynosi już ponad 6,3 tysiąca. Zachęcam do jej powiększenia! Tymczasem na Mizantropii uporządkowana została podstronka z opiniami na temat mojej twórczości dźwiękowej. Wśród zupełnie nowych opinii pojawiły się te dotyczące mojego depeszowego remix bootlegu "My own personal remixes", będącego cały czas do ściągnięcia.

~~~ 04:15 16 października 2004
»»» Dzięki premierze depeszowego remix bootlegu mojego autorstwa Mizantropia w ostatnim tygodniu pobiła swoje rekordy popularności: dziewiątego października dzienna liczba odwiedzin osiągnęła rekordowy wynik 138 osób, dzień później licznik odwiedzin przekroczył granicę 7000 a jedenastego października ustanowiony został nowy rekord odwiedzin strony w jednym dniu: 145 osób!! Od dziś statystyki mojej strony, generowane przez Stat 4U będą dostępne dla wszystkich (do ich przeglądania nie będzie potrzebna znajomość hasła). Zapewne wiele osób zainteresują prezentowane tam rzeczy...
»»» Miło mi poinformować iż dnia czternastego października o godzinie dziewiątej siedem rano zostałem "zatrudniony" na zaszczytnym stanowisku MODEratora na Polskim Forum Depeche Mode!!
»»» Po pewnych nieprzyjemnych zawirowaniach i ciągłej niepewności, jeśli chodzi o przyszłość mojej osoby, wszystko chyba wreszcie się uspokoiło a tym samym Mizantropia powinna wkrótce znacznie odżyć po wakacyjnym stanie senności...

~~~ 01:57 09 października 2004
»»» Dziś wielki dzień (a raczej Noc) dla mnie i dla fanów zespołu Depeche Mode - interetowa premiera mojego bootlegu z autorskimi remiksami utworów tej legendarnej grupy. Album nosi tytuł "My own personal remixes", łącznie zajmuje około 105MB i jest do ściągnięcia w całości tutaj. Życzę szybkiego ściągania i miłego słuchania! Album jest do ściągnięcia dzięki ThePesHowi, autorowi depeszowej strony dm.lomianki.net, któremu należą się wielgahanowe podziękowania!! Więcej na temat "MOPR" na Mizantropii można przeczytać na tej podstronie, do czego wszystkich zachęcam. Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat bootlegu, wyrażone drogą mailową (ecnelis@op.pl), w specjalnym topicu na Polskim Forum DM lub po prostu w księdze gości mojej strony domowej!

····· wrzesień 2004

~~~ 00:01 26 września 2004
»»» Opublikowano już oficjalną tracklistę tribute albumu poświęconego zespołowi Depeche Mode "Get your kicks on MODEified 6" oraz "MODEified 6 - the B-sides", o którym już niejednokrotnie informowałem z racji kandydatury mojej przeróbki utworu "Just can't get enough" (oryginał Depeche Mode nagrało w 1981 roku). Mój utwór nie dostał się na podstawową płytę, ale znajdzie się na dodatkowym albumie "MODEified 6 - the B-sides" (pod numerkiem 12)!! Oba albumy powinny być już wkrótce (jeśli jeszcze nie są) do ściągnięcia przez krótki okres czasu w formacie wav, po czym zastąpione mniejszym objętościowo formatem mp3. Po więcej informacji (w tym pełną tracklistę obu albumów) odsyłam na oficjalną stronę projektu: www.commline.com/MODEified/m6.
»»» W Strefie Mp3 Wirtualnej Polski znalazły się moje kolejne dokonania a łączna liczba ściągnięć i przesłuchań zamieszczonych tam utworów mojego autorstwa przekroczyła już pięć tysięcy!!

~~~ 00:07 18 września 2004
Oficjalna strona tribute albumu 'MODEified 6', do którego kandyduje moja wersja 'Just can't get enough' »»» Ponad miesiąc temu informowałem że moja przeróbka depeszowego "Just can't get enough" kandyduje do tribute albumu tworzonego w USA zatytułowanego "MODEified 6". Termin nadsyłania utworów na album minął już jakiś czas temu i obecnie trwa ostateczna selekcja (która jak pisze sam autor projektu "jest długim i żmudnym procesem"), która lada dzień (najprawdopodobniej do końca tego tygodnia) powinna zaowocować pojawieniem się utworów (w formacie wave!) na oficjalnej stronie projektu: www.commline.com/MODEified/m6. Poza tributem, który zostanie normalnie wydany na płycie powstanie także internetowe wydawnictwo "Get Your Kicks on MODEified 6 - The B-Sides", zawierające utwory, które nie dostały się do głównej puli i będące do ściągnięcia online (do ściągnięcia będzie także "M6") - łącznie kandyduje około 40 utworów 25 artystów!
Moje utwory na www.mp3.wp.pl »»» W Strefie Mp3 Wirtualnej Polski umieszczono moje kolejne utwory (jest już ich tam siedem) - elektroniczne "Nursery rhyme" oraz dużo mocniejsze "Fireends". Wszystkich zainteresowanych zachęcam do ściągnięcia kompozycji i wyrażenia swojej opinii na ich temat!
»»» A na samej stronie poza małymi zmianami technicznymi w menu pojawiło się aż dziesięć moich zupełnie nowych wierszy, powstałych lub dokończonych przed kilkoma dniami - zachęcam do lektury!

~~~ 00:00 03 września 2004
»»» Dziś kolejna odsłona jednego z remiksów, który znajdzie się na bootlegu "My own pesonal remixes", zawierającego oczywiście moje remiksy utworów zespołu Depeche Mode, który jest już gotowy (tutaj znajduje się dokładny spis zawartych tam remiksów). Tym utworem jest "Enjoy the silence (orange mix)", któro można ściągnąć tutaj. Plik jest w formacie mp3pro, więc do odtwarzania w dobrej jakości (w zwykłym odtwarzaczu mp3 jakoś będzie bardzo słaba) wymaga bądź Winampa z odpowiednim plug-in'em bądź odtwarzacz dedykowany temu formatowi, na przykład Thomson mp3PRO Audio Player, który można znaleźć na stronie www.thomson-multimedia.com. Życzę miłego słuchania!
»»» Dziś także publikacja na stronie moich czterech nowych wierszy. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do przeczytania!
»»» Oczywiście z początkiem miesiąca ukazały się nowe numery zinów, w których nieznacznie się udzielam: "Music Mag" oraz "Action Mag". Zachęcam także do częstych odwiedzin serwisu muzycznego "Music Inside" (z którym współpracuję)!!

····· sierpień 2004

~~~ 23:33 27 sierpnia 2004
»»» Na stronie znajdują się już informnacje na temat najnowszych wydawnictw zespołu Depeche Mode: reedycji zapisu koncertu z trasy Devotional Tour na DVD oraz składankowego albumu "Remixes 81-04", zawierającego w przeważającej części remiksy jakie przez ponad 20 lat kariery zespołu trafiały na single.
»»» Może to będzie wyglądało trochę głupio, ale... ze strony można ściągnąć filmik zwiastujący bootlega z moimi remiksami utworów zespołu Depeche Mode. Więcej na temat albumu można przeczytać tu a filmik można ściągnąć stąd. Zalecam odtwarzanie programem Windows Media Player w najnowszej wersji (inne programy mają problemy, odtwarzając jedynie sam dźwięk).
»»» Na stronie pojawiły się cztery nowe miniaturowe recenzje (jest ich już 85) oraz trzy pełne: Martin Lee Gore "Counterfeit EP", Moonspell "The butterfly effect" oraz Depeche Mode "Speak and spell".

~~~ 00:30 16 sierpnia 2004
Oficjalna strona tribute albumu 'MODEified 6', do którego kandyduje moja wersja 'Just can't get enough' »»» Miło mi poinformować, że moja przeróbka depeszowego "Just can't get enough" (w słabej jakości przed wyszumieniem do ściągnięcia tutaj) kandyduje do tribute albumu "MODEified 6: get your kicks on M6", powstającego w Chicago, zawierającego przeróbki utworów zespołu Depeche Mode oczywiście w wykonaniu fanów (solistów i zespołów) grupy z całego świata (głównie z USA)!! Czy mój utwór ostatecznie dostał się na album czy nie będzie wiadomo w okolicach września, października. Oficjalna strona projektu, z której dowiecie się o wiele więcej to www.commline.com/MODEified/m6.
»»» Już jakiś czas temu ukazały się nowe numery internetowych magów, w których nieznacznie się udzielam: "Music Mag" oraz "Action Mag" (dołączany do cover CD pisma "CD Action"). Zarówno ich stare jak i najnowsze numery są do ściągnięcia ze stron musicmag.pl oraz www.actionmag.pl. Na szczególną uwagę wśród fanów Depeche Mode zasługuje najnowszy "Music Mag", w którym to właśnie DM poświęcono special opracowany przeze mnie. Zachęcam do ściągnięcia i życzę miłej lektury.
»»» Po miesiącach twórczego wypalenia udało mi się ukończyć mój najnowszy album zatytułowany "Three seconds less than eternity", w całości powstały w programie ModPlug Tracker. Przypominam, że trzy utwory z albumu ("My heart is yours", "Quantum driving force" i "Nursery rhyme") są od dawna dostępne w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski. Być może wkrótce ta muzyka będzie dostępna w większej części. Z okazji nowego albumu uporządkowałem podstrony skupiające się na mojej muzycznej twórczości, która teraz z racji nowego komputera znacznie zmienia kierunek. Chwilowo pauzuję z twórczością autorską i pracuję nad remiksami utworów Depeche Mode - owoce tej pracy można już było poznawać od paru miesięcy. Jak wszystko dobrze pójdzie powstanie cały album w formacie bootlegu.
»»» A na stronie pojawiły się cztery moje nowe wiersze (o ile można to coś tak nazwać) oraz pięć nowych recjenzji płyt (niekoniecznie nowych): Depeche Mode "Black celebration", Paradise Lost "Draconian times", Jean Michel Jarre "Oxygene", składanki "X Castle Party" oraz singla zespołu Cabaret pod tytułem "Electric chair song".
»»» Prawie dwa tygodnie temu licznik odwiedzin Mizantropii przekroczył kolejną okrągłą liczbę: 6000...

~~~ 00:40 02 sierpnia 2004
»»» Dziś kolejna niespodzianka dla fanów Depeche Mode w postaci kolejnego remiksu mojego autorstwa - "Breathe (soft lullaby mix)" (plik waży 2,86MB a utwór trwa ponad trzy i pół minutki). Zachęcam do ściągnięcia! Jak dobrze pójdzie dźwięki te będą częścią całego bootlega z remiksami.
»»» Kolejny raz stronka przeszła szereg zmian technicznych, z których tym razem większość widać gołym okiem. Między innymi zmieniłem stronę wejściową, galeria zyskała zupełnie nowy, bardziej prestiżowy (a co!) sposób wyświetlania zdjęć i ze strony zniknęły wreszcie wszystkie podstrony 'będące w przygotowaniu' (tak, tak - były takie). Oczywiście to nie wszystko, więcej zapewne wkrótce, co jest pojęciem względnym gdyż stronka oczywiście pozostaje w wakacyjnej śpiączce (kolejna aktualizacja nie nastąpi szybko)...
»»» Jeśli chodzi o nowe rzeczy na stronie to jedyną z nich jest króciutki tekst o programach, jakie wykorzystuję do tworzenia muzyki, o które to często mnie pytano.
»»» Na sam koniec ponownie zachęcam do odwiedzenia muzycznego portalu Music Inside, w którym nieznacznie się udzielam..

····· lipiec 2004

~~~ 23:50 24 lipca 2004
»»» Dokładnie tydzień temu Mizantropia świętowała swoje pierwsze urodziny!! Przez ten rok stronę odwiedzono ponad 5,7 tysiąca razy, co daje średnią prawie 16 osób dziennie. Stronę odwiedzano nawet z zagranicy, gdzie wśród bliższych Polsce krajów znalazły się także egzotyczne dla nas państwa: Japonia, Australia, Meksyk, Peru, RPA oraz Katar. A w Polsce najczęściej na stronę wchodziły osoby z Lublina. Jeszcze w piątym miesiącu istnienia strona zdobyła III miejsce w konkursie Podium onetowego portalu Republika. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy...
»»» Liczba ściągnięć moich utworów zamieszczonych w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski przekroczyła już 1000. Największą popularnością (ponad połowa ściągnięć) cieszył się utwór "Bioactivity". Niestety mimo zgłoszenia do publikacji kolejnych utworów parę dobrych miesięcy temu ciągle nic nie wiadomo w ich sprawie, więc na strony z moją muzyką mogę zaprosić chyba tylko tych, których jeszcze tam nie było.
»»» A na samej Mizantropii pojawił się jeden nowy wiersz mojego autorstwa oraz dwa śmieszne teksty wyszperane z sieci: "Najpiękniejszy język: czeski" i "Sukcesy w różnym wieku". Stronka pozostaje w wakacyjnej śpiączce (kolejna aktualizacja nie nastąpi szybko)...

~~~ 22:58 21 lipca 2004
»»» Dziś sporo nowości dla wszystkich fanów Depeche Mode: recenzja koncertowego albumu "101", spisana na nowo, obszerniejsza od poprzedniej historia zespołu oraz publikacja "10 przykazań prawdziwego fana DM", stworzonych w 1994 roku.
»»» W dziale muzycznym poza recenzją albumu DM pojawiły się jeszcze trzy inne recenzje (kolejne mam nadzieję wkrótce): albumu "Sesnor" zespołu Camouflage, "Michel Vaillant" zespołu Archive znanego w Polsce dzięki znakomitej kompozycji "Again", a także recenzja dema wrocławskiego zespołu La Foy.
»»» W dziale poświęconym wszystkiemu, co osiąga zawrotne prędkości pojawiły się uzupełnienia tekstów na temat samochodu Thrust SSC, od siedmiu lat będącego najszybszym pojazdem naziemnym oraz rekordów prędkości osiągniętych przez inne maszyny oraz człowieka. Poza tym coś dla siebie znajdą osoby mające problem z przeliczaniem jednostek prędkości.
»»» Strona przeszła także parę dyskretnych zmian technicznych i stylistycznych, zmieniających ją na jeszcze lepszą...

~~~ 10:20 01 lipca 2004
»»» Wszystko wskazuje na to, że to już ostatnia aktualizacja strony, zanim przejdę w conajmniej trzymiesięczny, całkowity tryb off-line. Oznacza to całkowitą śpiączkę Mizantropii przez ten czas, choć może zdarzą się drobne przebudzenia. Dziękuję tym samym w takim momencie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju strony i mnie samego. Do zobaczenia za trzy miesiące (mam nadzieję...)!! A za trzy tygodnie Mizantropia świętuje roczek istnienia!
»»» Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie na demko "My own personal remixes", płytka wkrótce powędruje do zwycięzców - gratuluję wygranej!
Ściągnij 52 numer Action Maga »»» Dostępny jest już 52 numer "Action Maga" (magazynu czytelników pisma "CD-Action"), w którym to przy odrobinie szczęścia i zapału można znaleść coś, co wyszło spod mojej ręki. Zachęcam do ściągnięcia i poczytania, mam nadzieję że zainteresuje!
»»» W zeszłym tygodniu w portalu Music Inside ukazała się moja recenzja dema i wywiad z zespołem Hetane. Materiały te ukażą się także w kolejnym numerze Music Maga, który powinien ukazać się w dniu dzisiejszym.
»»» Dzisiejsza aż trzyzdjęciowa aktualizacja w galerii (są już tam 23 fotografie) poświęcona jest osobie ukrywającej się do niedawna pod pseudonimem Estel, czyli mojej siostrze (ponownie ukradkiem przemyciło się tam kocię imieniem Roki - ale on jest duuuuży) a także Pietrckowi FBTB, z którym także łączą mnie więzy rodzinne...
»»» W dziale muzyka/recenzje pojawiły się 4 minirecenzje albumów Archive, Camouflage i Mesh'a. Więcej i to pełnowymiarowych recenzji powinno ukazać się na stronie po wakacjach.

····· czerwiec 2004

~~~ 01:19 24 czerwca 2004
My own personal remixes [demo] »»» Już od dłuższego czasu miałem w planie nagranie albumu z remiksami utworów Depeche Mode. Dotychczas realizację tych planów hamował komputer. A jak wiadomo parę dni temu zakupiłem nowy sprzęt, dzięki czemu wreszcie mogę zrealizować nagrania. Całość powstanie prawdopodobnie na wakacjach a w tej chwili powstała jedynie wersja demonstracyjna. Album nosi tytuł "My own personal remixes" i zawiera 12 utworów (ale gdyby odliczyć różne wersje tych samych to ma ich troszkę mniej). Niestety żaden z utworów nie jest do pobrania w takiej wersji jakościowej, w jakiej znajduje się na albumie (dostępne są jedynie niektóre w wersji przed oczyszczeniem). I prawdopodobnie w ogóle nie będzie możliwości pobrania, ale... Jest możliwość wygrania jednego egzemplarza (niestety z różnych względów będzie trochę okrojony, zwłaszcza jeśli chodzi o okładkę)! Jedyne co należy zrobić to w miarę poprawnie odpowiedzieć na poniższe 5 pytań. Wśród prawidłowych (mniej lub bardziej) odpowiedzi zostanie wylosowany jeden egzemplarz albumu! A oto pytania:
1. Kto (pseudonim) jest w większości autorem remixów na bootlegach "Ultra strike"?
2. Jakim utworem debiutowali DM na rynku fonograficznym?
3. Kto stworzył (zmiksował) wersję singlową utworu "Freelove"?
4. Jakie utwory DM skomponował Alan Wilder?
5. Na czym polegał błąd w polskim wydaniu kasetowym "The singles 81-85"?
Odpowiedzi proszę przesyłać na adres ecnelis@op.pl do niedzieli włącznie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek. Niestety z powodu prac konserwantoskich na serwerze FTP Onetu nie mogłem wcześniej zrobić tej aktualizacji a przed paroma dniami strona w ogóle nie była dostępna. A więcej szczegółów na temat albumu można dowiedzieć się na tej podstronie...

~~~ 22:22 18 czerwca 2004
»»» O godzinie 12:28 bierzącego dnia licznik odwiedzin Mizantropii wskazał kolejną magiczną liczbę: 5000!! Tym samym w pełni uzasadnione jest małe "zboczenie", pojawiające się już po raz trzeci przy takiej okazji: wyciąg ze statystyk Stat 4U ze stanem na dzień dzisiejszy. Można się z niego dowiedzieć wielu interesujących rzeczy...

~~~ 15:55 17 czerwca 2004
»»» Dziś coś specjalnego dla fanów Depeche Mode - mój kolejny remiks, tym razem utworu "Black day". Zachęcam wszystkich do jak najszybszego ściągnięcia "Black day (dark hug mix)", ponieważ plik nie zostanie on-line długo!
»»» Jak widać było na wstępie Mizantropia doczekała się wersji angielskiej, poświęconej póki co tylko mojej muzyce, ale być może w przyszłości jej objętość się zwiększy.
»»» Ostatni tydzień był czasem bardzo ważnych wydarzeń i wielu zawirowań. Do największych z nich należał fakt, że wreszcie, po czterech latach mam komputer z prawdziwego zdarzenia! Więcej szczegółów można przeczytać tutaj. Mmmm... Niestety ze względu na studia nie mogę nacieszyć się tym sprzętem... I z tego samego względu kolejna aktualizacja strony naprawdę nie nastąpi szybko...

~~~ 17:47 11 czerwca 2004
Ściągnij 17 numer Music Maga »»» Po lekkich zawirowaniach ukazał się nowy, podwójny numer majowo-czerwcowy "Music Maga", internetowego zina poświęconego oczywiście muzyce. Zachęcam do ściągnięcia numeru 17 i zapoznania się z jego zawartością (magazyn można czytać on-line bez uprzedniego ściągnięcia), do poszerzenia której nieznacznie przyczyniała się także moja osoba...
»»» Osoby zainteresowane moją twórczością pisemną znajdą dziś na stronie dwa zupełnie nowe wiersze, powstałe w ostatnich dniach...
»»» Fanów Depeche Mode mających pod ręką gitarę akustyczną być może zainteresują tabulatury motywów z kolejnych trzech utworów: "Useless", "Strangelove" i "Walking in my shoes". Ja już ćwiczę w wolnych chwilach... Ponadto w galerii pojawiło się jedno nowe, depeszujące zdjęcie - zajznajomienie się z nim jest obowiązkowe!
»»» Poza tym stronka przeszła parę zmian technicznych. Jeśli dobrze pójdzie to wkrótce będzie ich więcej i to prawdopodobnie dość drastycznych, ale póki co cały wolny czas pochłania sesja egzaminacyjna, koszmar studentów (tym samym zapewne nie szybko pojawi się kolejna aktualizacja)...

~~~ 14:30 04 czerwca 2004
Wywiad z zespołem Hetane »»» Dziś na stronie publikuję wywiad z zespołem Hetane, jaki przeprowadziłem drogą mailową w drugiej połowie maja. Zespół jest duetem, pochodzącym z Jeleniej Góry, zadebiutował w zeszłym roku na składance "Minimax pl" (tu znajduje się moja recenzja tego wydawnictwa). W moim osobistym odczuciu Hetane to jeden z najlepszych (jeśli nie ten najlepszy) zeszłorocznych debiutów na polskim rynku. Na stronie znajdziecie także moją recenzję dema duetu - pięciutworowego albumu "Find the lost ghosts".
»»» Przypominam, że pod adresem www.os.dbtop.net (niestety serwer ma dość częste awarie) znajdziecie grę "Ostatni Saiya-jin" autorstwa Bartkapg "Revenant'a", stworzoną w programie PRG Maker 2000, w której to słychać muzykę (w formacie midi) mojego autorstwa. Zachęcam do zapoznania się z tą produkcją!

~~~ 20:58 01 czerwca 2004
»»» Jeszcze przez 3 godziny swoje 45 urodziny świętuje Alan Wilder, będący członkiem Depeche Mode od grudnia 1982 do czerwca 1995 roku. Wszystkiego najlepszego! A dla wszystkich fanów zespołu mających pod ręką gitarę coś malusiego: tabulatury do paru uworów zespołu ("Dream on", "Enjoy the silence", "In your room" i innych).
»»» W sieci dostępny jest kolejny utwór mojego autorstwa, tym razem osadzony w cięższych, gitarowych klimatach - "One sunbeam (instrumental)". Pliczek w formacie mp3 o rozmiarze 3,16MB można ściągnąć stąd, do czego jak zwykle w takich sytuacjach zachęcam. A jesli chodzi jeszcze o moją twórczość - na stronie umieszczam jeden nowy wiersz mojego pióra (a raczej długopisu, bądź klawiatury).

····· maj 2004

~~~ 00:05 30 maja 2004
»»» Przedwczoraj po ciężkiej chorobie z tego świata odszedł jeden z moich dwóch psiaków - Cyganek. W galerii umieszczam jedno zdjęcie, na którym jestem razem z nim (i Spajkim)... Żegnaj piesku, byłeś kochany...
»»» Na stronie pojawiło się aż szesnaście kolejnych wierszy autorstwa Estel. Zachęcam do zapoznania się z nimi.
Ściągnij 51 numer Action Maga »»» Od ponad tygodnia dostępny jest już w sieci 51 numer "Action Maga" (magazynu czytelników pisma "CD-Action", któro właśnie w tym miesiącu świętuje wydanie 100 numeru!), w którym to przy odrobinie szczęścia i zapału można znaleźć coś, co wyszło spod mojej ręki. Zachęcam do ściągnięcia i poczytania, mam nadzieję że zainteresuje!
»»» W dziale fun zone dwa nowe teksty: 'Ostatnie słowa Mistrzów gry' oraz 'Cytaty z książki "Koszmar z Elm Street 3"'...

~~~ 00:20 21 maja 2004
»»» Wczoraj po tygodniach czekania swoją premierę miała zapowiadana jakiś czas temu gra "Ostatni Saiya-jin" autorstwa Bartkapg "Revenant'a". Gra została stworzona w RPG Makerze i osadzona w świecie znanym z Dragon Ball'a. Oficjalna strona gry to www.os.dbtop.net. W grze wykorzystano muzykę mojego autorstwa (niestety tylko w formacie midi). Na stronie możecie przeczytać: "Do wydania gry w takim stanie jaki możecie ujrzeć bo sciagnieciu jej przyczynili się: - Ecnelis - który stworzył utwory jakie możecie w grze usłyszeć. Współpraca z nim układała mi sie bardzo dobrze i nie wykluczone, że moze jeszcze kiedys bedziemy razem pracować przy jakims projekcie". Zapraszam i zachęcam do odwiedzenia strony, ściągnięcia gry i zagrania!!
»»» Na stronie pojawiły się moje dwa zupełnie nowe wiersze i tym samym łączna liczba wierszy zamieszczonych na stronie wyniosła już 100 sztuk.
»»» Wczoraj podstrona Mizantropii www.depechebootleg.prv.pl trafiła do Katalogu Onetu.

~~~ 00:05 17 maja 2004
»»» Osoby zainteresowane moimi rodzinnymi stronami (Prehoryłe i Kryłów, położone w gminie Mircze w województwie Lubelskim) zapewne ucieszy fakt, że na stronie pojawiły się dwie mapki: mapa gminy Mircze oraz mapa Kryłowa.
»»» W dziale 'archiwum X' pojawił się nowy, interesujący tekst pod tytułem "Gwiezdni rodzice", opisujący tajemnicze (jeżeli odpowiednio zinterpretować i połączyć fakty) okoliczności narodzin trzech osób z miejscowości Pionki.
»»» Na stronie można przeczytać kolejne opinie na temat umieszczoych w internecie moich remiksów utworów Depeche Mode.
»»» Wśród tekstów napisanych przeze mnie pojawiła się ostatnia, 10 część cyklu "Spotkanie z nauką". Zachęcam do przeczytania.
»»» Zmiany techniczne i praktyczne na stronie: zmodyfikowano wyświetlanie księgi gości a także odwiedzający stronę uzyskali swobodny wybór wersji strony, jaką chcą oglądać.

~~~ 03:00 12 maja 2004
»»» Dziś na stronie dwa zupełnie nowe wiersze mojego autortwa, o wiele bardziej optymistyczne niż te z poprzedniego zestawu...
»»» Moja wersja "Just can't get enough" trafiła na listę kowerów utworów Depeche Mode na stronie www.ultraexciter.de.
»»» Dokładnie dziś wypada 300 dzień istnienia Mizantropii - jeszcze dwa miesiące i będzie okrągły roczek! A 10 maja był dla strony najlepszym dniem jeśli chodzi o dzienną liczbę odwiedzin: poprzednio więcej osób odwiedziło ją 6 lutego...

~~~ 14:53 09 maja 2004
»»» Z okazji urodzin Dave'a Gahan'a coś specjalnego ode mnie dla wszystkim fanów Depeche Mode - parę remiksów mojego autorstwa:
"Only when I lose myself (black celebration mix - version 1)"
"Only when I lose myself (black celebration mix - extended instrumental)"
"Dream on (a nice reprise)"
"New Dress (stripped down to the guitar mix)"
"Just can't get enough" (cover)
Wszystkich wielbicieli DM zachęcam do pobrania utwrów. Opinie na ich temat można znaleść na Polskim Forum Depeche Mode a także na zagranicznym forum Strange-Love Board. Życzę szybkiego ściągania i miłego słuchania. Jeżeli ktoś chciałby wyrazić swoją opinię na temat tych utworów proszę pisać na adres ecnelis@op.pl.

~~~ 03:33 09 maja 2004
»»» Dziś 42 urodziny Dave'a Gahana, wokalisty Depeche Mode. Lest's have a black celebration!! Wszystkiego najlepszego (łącznie z nowym albumem DM)!
»»» W dziale Archiwum X pojawiły się dwa nowe teksty: "Energia z drzew", będący rozwinięciem tego, co przytrafiło mi się parę dni temu oraz "Seans spirytystyczny" autorstwa Estel. Oba polecam wszystkim amatorom ezoteryki.
»»» Spragnionym poezji własnej produkcji polecam dwa nowe wiersze mojego autorstwa zatopione w smutku i innych uczuciach nie pozwalających na uśmiech...
»»» Wszystkich, którzy dotychczas nie mieli ochoty na zapoznanie się z moją muzyką być może zachęcą do tego nowe opinie na temat moich utworów, zamieszczone dziś na stronie a pochodzące z naprawdę różnych miejsc...
»»» Dział fun zone przytył o sześć nowych tekstów, znalezionych w sieci: "Maturalne zadania z matematyki", "Jak poznać, że żyjesz w XXI wieku", "Skutki picia piwa i ich zwalczanie", a także trzy odcinki rozmów pilotów samolotów: między sobą, z mechanikami oraz z kontrolą naziemną.
»»» Stronie amputowano pływający przez dłuższy czas na samym dole rotator buttonów do innych stron. Na jego miejsce powrócił dział linki, dostępny z dolnego menu pod ikonką naszej kochanej planety pod lupą... Przy okazji dokonałem kilku małych zmian w wyglądzie strony i jej strefie technicznej.
»»» Jak się okazało w wielu wyszukiwarkach moja strona ciągle jeszcze figuruje pod starym adresem (http://belggi.fm.interia.pl), który już od prawie pół roku jest nieczynny. Teraz adres powrócił do życia i ponownie można z niego wejść na Mizantropię.

~~~ 09:04 04 maja 2004
»»» Dzisiejszej (i jutrzejszej) Nocy będzie miało miejsce jedno z najbardziej interesujących zjawisk astronomicznych w tym roku: całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce najciekawszy i najbardziej spektakularny czas zaćmienia przypadnie po godzine 21 i potrwa około dwóch godzin. Jeżeli pogoda dopisze na pewno nie przegapię tego spektaklu, na temat którego więcej można przeczytać na przykład w serwisie Astro News oraz Astronomia.pl. Najbliższej Nocy jeżeli tylko będziecie mogli koniecznie skierujcie wzrok (i obiektywy aparatów fotograficznych lub kamer) na Księżyc! Oby tylko niebo było bezchmurne... Jeśli ktoś nie będzie mógł wyjść z domu będzie miał możliwość zobaczenia zaćmienia poprzez internet, obserwując obraz z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego imienia Arego Sternfelda w Łodzi.
»»» Mizantropia przeszła parę zmian technicznych, co daje się od razu zauważyć: strona otwiera się teraz w gustownym okienku (ale komu to nie trafia w gust dostępna jest oczywiście także wersja normalna)...
»»» Na stronie pojawiły się dwa nowe wiersze: jeden napisany przez Estel oraz jeden mojego autorstwa. Zachęcam do przeczytania.
»»» W dziale Archiwum X pojawił się jeden nowy tekst, opisujący dość dziwne zachowanie się ludzi, którego świadkiem byłem przedwczoraj...

~~~ 09:54 01 maja 2004
»»» Od prawie dziesięciu godzin mogę mówić że nie mieszkam już tylko na wschodniej granicy Polski, ale na wschodniej granicy Unii Europejskiej. A co z tego wyniknie i czy potwierdzą się obawy i nadzieje pokażą zapewne najbliższe miesiące...

····· kwiecień 2004

~~~ 11:39 29 kwietnia 2004
Ściągnij 50 numer Action Maga »»» Od ponad tygonia dostępny jest już w sieci jubileuszowy, 50 już numer "Action Maga" (magazynu czytelników pisma "CD-Action"), w którym to przy odrobinie szczęścia i zapału można znaleść coś, co wyszło spod mojej ręki. Zapraszam do lektury Acion Maga, mam nadzieję że zainteresuje!
»»» Tymczasowo są do ściągnięcia dwa moje remiksy utworów zespołu Depeche Mode: "Dream on (a nice reprise)" oraz niedokończone, w wersji próbnej "Dream on (quantuum driving force mix - beta version)". Wszystkich zainteresowanych zachęcam do jak najszybszego ściągnięcia, ponieważ jutro może być już za późno...

~~~ 02:37 26 kwietnia 2004
»»» Już wkrótce powinna ukazać się gra komputerowa zatytułowana "Ostatni Sayja-Jin" autorstwa Bartkapg "Revenant'a", w której wykorzystano muzykę mojego autorstwa. Gra została stworzona w programie RPG Maker 2000 i osadzona jest w świecie doskonale znanym z kultowego, japońskiego serialu anime "Dragon Ball". Recezję dema gry można przeczytać na stronie Dream Dragon Ball Games, natomiast wrażenia z obcowania z betawersją gry bezpośrednio od betatestera można przeczytać na stronie Anime Forever. Jak wynika z tych dwóch tekstów jest na co czekać, a w szczególności wielbicielom "Dragon Ball'a"...
»»» W miniony czwartek Mizantropii przybyła pierwsza samodzielna podstrona. Jest to strona poświęcona wymianie posiadanych przeze mnie bootlegów zespołu Depeche Mode. Na razie nie jest ona w pełni ukończona, ale jest już w pełni funkcjonalna i dostępna pod adresem www.depechebootleg.prv.pl. Zapraszam do odwiedzenia wszystkich zainteresowanych wymianą!
»»» Zwiększeniu (o dokładnie 7) uległa liczba wierszy, znajdujących się na stronie, a także ich... autorów. Dziś debiutują dwie panie: Vanja oraz Estel. Zachęcam do przeczytania wierszy, które wyszły spod ich piór!! A tak poza tym to na stronie pojawiły się też trzy moje nowe wiersze: jeden z wczoraj oraz dwie nieudolne próby napisania czegoś w języku angielskim.
»»» W galerii pojawiły się dwa zupełnie nowe (pochodzące sprzed miesiąca) zdjęcia (łącznie znajduje się tam już 16 zdjęć)...
»»» W dziale muzyka/recenzje pojawiły się cztery króciutkie wersje recenzji albumów (3 albumy Jean Michel Jarre'a oraz składanka "Castle Party 2003"). Pełnych wersji tych i pozostałych recenzji proszę się spodziewać dopiero po wakacjach...
»»» Niedawno na stronę Beyond Words, poświęconą zespołowi Depeche Mode trafiła moja relacja z koncertu Dave'a Gahan'a w Katowicach z zeszłego roku, którą tuż po koncercie mogliście przeczytać na Mizantropii...
»»» Oczywiście Mizantropia przeszła parę poprawek i zmian technicznych, ponieważ po raz kolejny okazało się że nie wszystko działało tak jak powinno i że wszędzie pełno było (i nadal jest) błędów...

~~~ 04:22 10 kwietnia 2004
»»» Na stonie pojawiło się pięć zupełnie nowych wierszy mojego autorstwa, powstałych w nagłym przypływie twórczej weny mającej źródło na fali frustracji, nieuzasadnionych wyrzutów sumienia, rozczarowania i ogólnego zachwiania równowagi psychicznej, jakie ostatnio nawiedziły moją skromną osobę...
»»» Na stronę powrócił utwór, który szczególnie powinien zainteresować fanów Depeche Mode - "Just can't get enough" w mojej wersji. Dodatkowo jako niespodziankę na stronie zamieszczam same wokale do tego utworu (może ktoś zrobi remix?). Więcej na ten temat można przeczytać tutaj lub tutaj. Ewentualne reakcje na te dźwięki proszę kierować na adres ecnelis@op.pl. Niektóre opinie o utworze można przeczytać na Polskim Forum Depeche Mode, w którym to mniej lub bardziej skutecznie się udzielam, w tym temacie.
»»» Licznik odwiedzin Mizantropii przeszedł kolejną zmianę kodu, tym razem na czwórkę z przodu: wczoraj dokładnie o godzinie 17:08:23 stronę otworzono po raz 4000!! W połączeniu z faktem, że strona istnieje 267 dni daje to średnią aż 15 osób dziennie. Biorąc pod uwagę te okoliczności w pełni uzasadnione jest jedno małe "zboczenie", ciekawostka kolekcjonerska dla wielbicieli statystyk: ich wyciąg ze Stat 4U ze stanem na dzień dzisiejszy. Można się z niego dowiedzieć wielu interesujących rzeczy...
»»» Przed paroma dniami zostałem w tajemniczych okolicznościach moderatorem Tajemnego Forum, poświęconego wszelkim niewyjaśnionym zjawiskom - zainteresowanych tą tematyką zachęcam do odwiedzenia forum, zarejestrowania się i wypowiedzenia. Przypominam także, że biorę udział w forum Strefy 51, kącika aktywności paranormalnych, ukazującego się w Action Magu - to forum także odwiedzcie, jeżeli interesują Was sprawy związane z UFO, duchami, siłami umysłu i innymi tym podobnymi!

~~~ 01:43 05 kwietnia 2004
»»» W sieci są dostępne moje kolejne trzy utwory w formacie mp3: zachęcam do ściągania i przesłuchania. Te utwory to: podrasowane "Nursery rhyme", "Fireends" oraz "Depeche Mode - Only when I lose myself (black celebration mix)" (coś specjalnego dla fanów Depeche Mode). Coś więcej o tych utworach przeczytacie tu.
»»» Na stronie pojawiły się dwa moje nowe wiersze oraz jedno nowe zdjęcie sprzed trzech tygodni w galerii. Zachęcam do rzucenia na nie okiem... Ściągnij 49 numer Action Maga
»»» Przed paroma dniami pojawił się nowy numer czasopisma "CD-Action", w którym na dołączanej płytce CD ukazuje się zin "Action Mag", w którym można przeczytać teksty mojego autorstwa. Najnowszy, już 49 numer można pobrać tutaj. Życzę szybkiego ściągania i miłego czytania!
»»» Moje pięć utworów obecnych w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski doczekało się łącznej liczby ponad 500 ściągnięć (oraz ponad 850 przesłuchań), zdobywając łącznie 30 ocen (w skali 1-10) ze średnią 8,84. Niestety upadłość Wirtualnej Polski stała się podobno faktem, więc chyba nie pojawią się tam moje nowe kompozycje, ale jeszcze nic nie wiadomo...
»»» Mizantropia ponownie okazała się oazą dla rażących błędów natury technicznej, które w większości już wyeliminowałem, przy okazji zmieniając parę innych, malusich rzeczy na stronie...

····· marzec 2004

~~~ 04:33 29 marca 2004
»»» Po tygodniach twórczej suszy spadł malutki deszczyk w postaci trzech moich nowych wierszy, które zamieszczam na stronie i do których przeczytania zachęcam.
»»» Dziesięć nowych tekstów, znalezionych w sieci pojawiło się w dziale poświęconym humorowi - fun zone.
»»» Parę dni temu Mizantropia została dodana do katalogu tematycznego Onetu do kategorii muzyka/amatorska twórczośc muzyczna, otrzymując trzy gwiazdki na pięć (cokolwiek miałyby one oznaczać).
»»» O zmianach technicznych i dodaniu kilku ukrytych niespodzianek jedynie wspomnę...

~~~ 02:22 16 marca 2004
»»» Po dłuższym zastoju strona otrzymuję odrobinę nowej energii w postaci znacznej modyfikacji wyglądu (nie wspominając o aspektach technicznych poczynionych zmian). I niesety tylko do tych zmian sprowadzają się wszelkie nowości... Poza jedną: w galerii pojawiło się jedno nowe zdjęcie. A stronka kontynuuje swój sen... Nie wiem kiedy się przebudzi, o całkowitym obudzeniu nie wspominając...

~~~ 00:01 10 marca 2004
»»» Dziś jedynie zmiana menu z graficznego na proste, tekstowe. Chyba wygląda dużo lepiej. Ze względu na masę innych zajęć i obowiązków strona od jakiegoś czasu pozostaje w śpiączce i niestety zapewne taki stan utrzyma się przez dłuższy czas...

~~~ 00:15 06 marca 2004
»»» W pierwszym tygodniu obecności w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski móje dwa utwory: "Bioactivity" oraz "My heart is yours" znalazły się wśród pierwszych 400 najczęściej ściąganych utworów (na ponad 30 tysięcy innych). A jeśli chodzi o moją muzykę dostępną na Mizantropii to zachodzą tu poważne zmiany - nie będzie już można pobrać muzyki w formacie IT ani innym, natomiast pojawią się w najbliższym czasie próbki w mp3. To znacznie zawęży dostęp do mojej muzyki, ale także znacznie go ułatwi, ponieważ stary sposób nie do końca zdawał egzamin (problemy z rozpakowaniem archiwów i odtworzeniem utworów w formacie IT). W celu zapoznania się z moją muzyką zapraszam do działu twórczość / moja muzyka / download lub na strony Strefy Mp3 Wirtualnej Polski (a tak przy okazji: miejmy nadzieję, że zapowiadana upadłość WP nie stanie się faktem!)!!
»»» Sensowny wygląd i sprawne działanie otrzymał rotator buttonów, czyż teraz nie wygląda lepiej? A wszystkich zainteresowanych wymianą buttonów zapraszam na tą podstronę. A tak na marginesie to chyba trzeba zrobić coś z wyglądem i działaniem menu :|. Ja wiedziałem, że tak będzie?!

~~~ 17:10 01 marca 2004
»»» Dziś przed godziną jedenastą pojawiły się w serwisie Mp3 Wirtualnej Polski trzy moje kolejne utwory (razem jest ich tam pięć): "Tranquility (short version)", "Quantum Driving Force" oraz "Joyless Juvenility". Zachęcam do odwiedzenia stron, przesłuchania lub ściągnięcia utworu, wystawienia mu oceny a także wyrażenia własnej opinii na temat mojej muzyki!

····· luty 2004

~~~ 23:55 29 lutego 2004
»»» Ostatni dzień lutego przynosi stronie zupełnie nowe menu, któro wreszcie w pełni spełnia swoje zadanie technicznie i estetycznie (choć pewnie nie wszystkim się spodoba), jednocześnie będąc skromnym i prostym. W zapomnienie odchodzą nieestetyczne wcielenia menu sprzed miesięcy. I na tym na pewnien czas kończą się szaleństwa związane ze strefą techniczną strony i jej wyglądem. Na koniec jeszcze jedno małe "zboczenie", ciekawostka kolekcjonerska dla wielbicieli statystyk: wyciąg ze Stat 4U statystyk odwiedzin mojej strony ze stanem na dzień dzisiejszy. Można się z niego dowiedzieć wielu interesujących rzeczy...
»»» Parę dni temu ukazał się nowy numer czasopisma "CD-Action", w którym na dołączonej płycie CD znajduje się elektroniczny magazyn Action Mag. Najnowszy, 48 numer AM, w którym mam swój malusi udział można ściągnąć stąd (spakowany ZIP'em). Miłej i wciągającej lektury!
»»» W recezjach płyt pojawiła się recka singla "The funeral of hearts" zespołu HIM autorstwa Estel - zainteresowanych zachęcam do przeczytania.
»»» Odwiedzającym stronę przypominam i odwiedzających zachęcam do wpisywania się w księdze gości a osoby zainteresowane moją twórczością jeszcze raz informuję, iż można już bezpośrednio ze strony skomentować moje wiersze i muzykę. Odnośniki do komentarzy znajdują się na podstronach poświęconych moim przejawom artystycznej działalności. Będę wdzięczny za każdą reakcję na moją twórczość (jeśli nie zdadzą egzaminu, co jest wielce prawdopodobne zostaną po porstu eksteminowane w trybie natychmiastowym).

~~~ 05:20 27 lutego 2004
»»» Jakieś czternaście godzin temu po 75 dniach oczekiwania na akceptację moje utwory (narazie tylko dwa - "My heart is yours" i "Bioactivity") wreszcie pojawiły się w serwisie Mp3 Wirtualnej Polski!! Można je stamtąd ściągnąć, przesłuchać, wystawić ocenę a także zrobić parę innych ciekawych rzeczy. Wspomniane kompozycje mojego autorstwa jak i inne informacje znajdziecie na tej stronie! Zachęcam do odwiedzenia, przesłuchania lub ściągnięcia utworu, wystawienia mu oceny a być może nawet wpisania własnej opinii. Ja tymczasem udaję się na... niespełna dwugodzinny sen. DobraNoc!!

~~~ 01:22 25 lutego 2004
»»» Na stronie jest już obiecana poprzednio wideografia Depeche Mode: można poczytać (i popatrzeć) o wydawnictwach VHS i DVD oraz o wszystkich teledyskach zespołu.
»»» Mizantropia przeszła poważne zmiany natury technicznej. Nie można dostrzec ich gołym okiem, ale dzięki nim strona działa o wiele sprawniej. Z rzeczy zauważalnych - zmieniło się menu, to nowe jest dużo lepsze od poprzedniego, ale ciągle ciągnie się za nim ten sam problem: niezbyt komponuje się ze stroną. A to oznacza tylko jedno: wkrótce możecie się spodziewać jeszcze innego menu, it's just a question of time... A tak szczerze mówiąc to już jest gotowa nowa wersja, ale jeszcze parę dni pomęczę Was tą, która teraz jest.

~~~ 01:11 23 lutego 2004
»»» Dziś spora aktualizacja działu poświęconego zepołowi Depeche Mode. Przede wszystkim pojawiła się na stronie pełna dyskografia zespołu (jeśli chodzi o albumy i single) oraz solowych dokonań Martin'a Lee Gore'a i Dave'a Gahan'a. Wkrótce dyskografia zostanie rozszerzona także o wydawnictwa wideo. Na stronie pojawił się także wywiad z Andy'm Fletcher'em przeprowadzony na godzinę przed koncertem DM w Polsce we wrześniu 2001 roku.
»»» Dla zinteresowanych moją twórczością mam kolejne dwa zupełnie nowe wiersze - "Prośba" i "Bądź przy mnie". Zachęcam do przeczytania.

~~~ 20:10 15 lutego 2004
»»» Od teraz każdy może swobodnie wyrazić swoją opinię na temat moich wierszy i muzyki za pomocą specjalnie to tego przeznaczonego systemu komentarzy. Odnośniki do komentarzy znajdują sięna podstronach poświęconych moim przejawom artystycznej działalności. Będę wdzięczny za każdą reakcję na moją twórczość.
»»» A jeśli chodzi o mnie to wreszcie mam za sobą zimową sesję i mogę udać się na krótkie ferie. Na ten czas (około tygodnia) stronka zapada w śpiączkę. Do zobaczenia wkrótce!

~~~ 15:49 15 lutego 2004
»»» Już za parę godzin na warszawskim zlocie fanów Depeche Mode w klubie Stodoła w roli DJ'a wystąpi Andy Fletcher, jedna trzecia zespołu. A dziś na stronie do przeczytania wywiad z Andy'm przeprowadzony 29 stycznia przez Piotra Stelmacha z radiowej Trójki, który został wyemitowany minionej nocy. Andy mówi w nim między innymi o przyszłości Depeche Mode. Ze strony zniknął już króciutki mix utworu "Dream on" mojego autorstwa.
»»» Na stronie pojawił się też nowy tekst w dziale archiwum X - "Klasyfikacja obserwacji UFO". Poza tym w dziale poświęconym mojej twórczości można przeczytać dwa moje nowe wiersze...

~~~ 14:10 08 lutego 2004
»»» W natłoku wrażeń i wydarzeń Mizantropia pozostaje ciągle trochę zaniedbana i w najbliższym czasie raczej nie ulegnie to zmianie. Dlatego dziś bardzo mało nowości, a wszystkie głównie z działu poświęconego mojej (i nie tylko) twóczości: 3 nowe wiersze oraz jeden tekst "Pani jeszcze poczeka" autorstwa Estel.
»»» Na stronie pojawiła się recenzja składanki "Minimax pl", która ukazała się dzięki staraniom Piotra Kaczkowskiego z radiowej Trójki i zawiera dokonania debiutujących, polskich wykonawców.

~~~ 12:51 01 lutego 2004
»»» Dziś coś dla fanów Depeche Mode, którzy minionej nocy nie mieli okazji słuchać radiowej Trójki: najważniejszy fragment wywiadu z Andy'm przeprowadzonego przez Piotra Stelmacha! Andy mówi w nim o zupełnie nowym albumie i trasie zespołu!! Cały wywiad pojawi się na antenie za dwa tygodnie. Ze stronki zniknęło już moje "Just can't get enough" a w jego miejsce pojawił się malusi (1 minuta) mix utworu "Dream on", który sam nieudolnie ułożyłem i który także pozostanie tu przez bardzo krótki czas. Mix można ściągnąć tylko stąd (niespełna 1MB).
»»» Pojawił się już nowy, czterdziesty siódmy numer Action Maga, w którym ukazały się teksty mojego autorstwa. Można go ściągnąć stąd.
»»» Stronka przeszła sporo zmian natury technicznej, których w większości nie da się ani zobaczyć ani odczuć, ale dzięki nim wszystko jest bardziej poukładane...

····· styczeń 2004

~~~ 01:00 26 stycznia 2004
»»» Dziś ciąg dalszy twórczości, tym razem na przedzie moje utwory zawarte na dwóch albumach: "There's no when, there's no where" oraz "We are this from what dreams are made" (po szczegóły odsyłam do działu twórczość/muzyka). Całość jest spakowana RAR'em (do rozpakowania potrzebny program archiwizujący dane, WinRAR na przykład) i powinna odtworzyć się na Winampie. Ale jeśli Winamp będzie miał problemy polecam odtwarzacz Modplug Player. A na wolących czytać czeka aż dziewięć moich zupełnie nowych, tegorocznych wierszy.
»»» Kolorystykę całkowicie zmieniła księga gości (teraz jest adekwatnie do większości strony w odcieniach ciemniej zieleni) a w rotatorze bannerów jest już 10 pozycji...

~~~ 16:50 19 stycznia 2004
»»» A teraz coś specjalnego: niespodzianka dla fanów Depeche Mode - utwór "Just can't get enough" w mojej, próbnej (stąd sporo szumów i nie za dobra jakość), pełnowymiarowej (wokale, gitara i takie tam), smutnej wersji w formacie mp3. Utwór można ściągnąć tylko i wyłącznie stąd (plik zajmuje 1,88 MB). Plik pozostanie na stronie tylko przez pewnien czas.

~~~ 00:43 17 stycznia 2004
»»» Dziś Mizantropia obchodzi dokładnie pół roku istnienia!!
»»» Już 15 lutego na zlocie fanów Depeche Mode w warszawskiej Stodole z własnym (planowo półtoragodzinnym!) DJ setem wystąpi Andy "Fletch" Fletcher (jedna trzecia zespołu)!! Więcej informacji znajdziecie na oficjalniej stronie zlotu: http://www.fleczer-na-zlocie.prv.pl/ a także na stronie Makroconcertu.


~~~ 10:11 12 stycznia 2004
»»» Tuż po północy pojawiły się na stronie pierwsze bannery (czy jak kto woli buttony), a teraz całość została zastąipna gustownym rotatorem bannerów, ponieważ poprzednie rozwiązanie okazało się nieestetyczne i mało praktyczne...

~~~ 00:07 12 stycznia 2004
»»» Ale się działo w minionym tygodniu, ze zmasowanym atakiem wirusów na mojego kompa, który zakończył się formatem twardziela, na czele. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, dzięki czemu dziś ma miejsce całkiem spora aktualizacja na Mizantropii. Stronka przeszła malusie zmiany techniczne w wyglądzie: przetasowania i kasowania w menu i zmieniony jeden element graficzny oraz lekki face-liffting menu i ta najważniejsza: przystosowanie strony do każdej roździelczości ekranu (na moim sprzęcie widzę ją w 800x600, stąd była taka malusia poprzednio)!!. Ze skurczeniem menu parę rzeczy zniknęło ze strony na stałe, a parę zostało po prostu przeniesionych. Dziś na stronie pojawiło się/zmieniło łącznie aż 0,7 megabajtów zawartych w ponad 50 plikach...
»»» Zanim przejdę do meritum sprawy zachęcam do zapoznania się z najnowszymi numerami Action Maga (numer 46 - ściągnąć można stąd) i Music Maga (numer 13 - ściągnąć można stąd)! Jak dobrze poszukać można w nich znaleźć teksty mojego autorstwa (z których większość znajdziecie też na Mizantropii).
»»» W dziale galeria trzy moje nowe zdjęcia - wreszcie można zobaczyć jak wyglądam! Także jedno, ciekawe zdjęcie z ulic Częstochowy dla wszystkich fanów Depeche Mode, zobaczyć je możecie tutaj.
»»» Spora dawka "emocji" dla wielbicieli mojej twórczości (wiem, że gdzieś tam jesteście!): pięć moich najnowszych, tegorocznych wierszy oraz parę (ponad dziesięć) tekstów napisanych przeze mnie (łaknącym wiedzy polecam pseudonukowy cykl "Spotkania z nauką")...
»»» Dwa nowe teksty w dziale Archiwum X: "Depeszujący dar przebudzenia" (czyli kojelna niezwykłość nawiedzająca moją skromną osobę) oraz "Ziemskie inteligencje". W dziale fun zone pojawiły się trzy nowe teksty, wyszperane z sieci - być może jeszcze ich nie czytaliście (jeśli chcecie sobie poprawić humor zróbcie to natychmiast!).
»»» Niewielkie zmiany i uzupełnia w dziale muzyka poświęcone zespołom i wykonawcom: Depeche Mode, The Cure, Jean Michel Jarre. Doszły także dwie skrócone wersje recenzji (Porcupine Tree "Stupid dream" i Underground "Akustycznie"). Pełne wersje wszystkich recenzji powinny się pojawić do końca tegorocznych wakacji.
»»» Dostosowanie stronki do każdej roździelczości pozwoliło na dodanie pod menu bannerów (tym samym stronka nie mieści się w roździelczości 800x600). W przyszłości planowane jest umieszczenie rotatora...
»»» W najbliższym czasie ze względu na napierającą z całych sił sesje egzaminacyjną niestety kolejne aktualizacje strony nie będą częste...

~~~ 21:24 07 stycznia 2004
»»» Przepraszam wszystkich zainteresowanych wierszami, które miały pojawić się w poprzedniej aktualizacji - dziwnym trafem te wiersze nie pojawiły się na serwerze. Ale teraz już są. Miłego czytania!!

~~~ 03:28 04 stycznia 2004
»»» Dziś noworoczny prezencik dla wszystkich zainteresowanych moimi wieszami - aż 14 nowych pozycji: siedem zupełnie nowiusich wierszy z 2003 roku, cztery wiersze z 2002 roku oraz trzy z roku 2001. Serdecznie zachęcam do przeczytania!
»»» Po świąteczno-noworocznej przerwie wszystko wraca do normy i jeszcze sprawniejszego działania: sporo poprawek natury technicznej (okiełznana dziwnie zachowująca się księga gości między innymi) i malusich uzupełnień w podstronkach...

© 2003-2007 by Ecnelis