Dodaj do ulubionych
Archiwum strony
.:: Nowości 2005 :
. : : archiwum: 2003, 2004, 2005, 2006 / historia strony / o stronie : : .
[odnośniki w newsach mogą nie działać i być nieaktualne]


····· grudzień 2005

~~~ 22:22 22 grudnia 2005
»»» To już ostatnia aktualizacja w kończącym się 2005 roku. Tym samym już teraz życzę wszystkim odwiedzającym stronę jak najwięcej ciepła i prezentów (zarówno tych materialnych i duchowych) na Święta oraz jak najbardziej udanego sylwestra. Zapraszam na moją stronę już w przyszłym roku, ktory zapewnie przyniesie wiele zmian na dobre i na jeszcze lepsze!
»»» Dział speed, mający coraz mocniejszy akcent motoryzacyjny zyskał dziś nieco patriotycznego charakteru za sprawą rubryki 'Made in Poland', w której będę prezentował auta mające polski rodowód. Na początek trzy perełki: Leopard, Ford 40GT oraz Kirkham 427, najszybszy samochód jaki kiedykolwiek produkowano nad Wisłą, osiągający 320 km/h.
»»» I już na sam koniec jeszcze coś specjalnego dla wszystkich fanów Depeche Mode - znaczne uaktualnienie tekstu pod tytułem 'Tajemnice utworów DM'. Coraz mniej tajemnic pozostało w ukryciu...

~~~ 15:10 21 grudnia 2005
»»» Dziś, dokładnie w już 888 dniu istnienia Miznatropii całkowitą metamorfozę przechodzi galeria. Urasta ona z 40 fotografii do aż 56, skutecznie zapychając ostatnie kilobajty miejsca pozostałego na koncie www strony.
»»» Lista najbardziej cenionych przeze mnie zagranicznych zespołów i solistów muzycznych urosła o trzy pozycje, osiągając wynik 43. Listę znajdziecie tutaj.
»»» Na koniec małe ożywienie w dziale fun, gdzie pojawiły się trzy nowe teksty: "Wynalazki", "Błyskotliwe stwierdzenia" oraz niezły hardcore tylko prawdziwych twardzieli - "Rodzaje gówna".

~~~ 03:33 14 grudnia 2005
»»» W mionioną sobotę, dnia 10 grudnia miał miejsce Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode w Częstochowie, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Moją fotorelację z tego wydarzenia możecie zobaczyć na stronie DMPL. A sam zespół zakończył już tegoroczne tournee Touring The Angel. Ostanim występem był koncert na KROQ Almost Acoustic Christmas 11 grudnia, z którego pełny bootleg możecie ściągnąć tutaj.
»»» Dział speed w ostatnim czasie przeżywał spore ożywienie, któro jeszcze odbije się echem w dzisiejszej aktualizaji - w dziale znalazły się dwie nowe prezentacje: Dodge Tomahawk'a, bez trudu przekraczającego 600 km/h (!!) oraz prototypu Ford Shelby Cobra, hołdującego legendarnej Cobrze.

~~~ 09:50 08 grudnia 2005
»»» Dział speed rozrasta się dziś do dość słusznych rozmiarów. A to wszystko za sprawą publikacji prezentacji aż 20 samochodów, które w ciągu ostanich lat śmiały sięgnąć do granic 400 km/h a nawet je przekroczyć!
Przebudzenie - magazyn nowej świadomości »»» W dniu wczorajszym ukazał się czwarty numer "Przebudzenia" - magazynu nowej świadomości - coraz prężniej rozwijającego się internetowego czasopisma ezoterycznego, poruszającego w przeważającej części wszelkie tamty związane z duchowością (oczywiście nie tylko). Wszystkich zainteresowanych powyższym zapraszam na stronę www.przebudzenie.net.
»»» Mizantropia po raz drugi została zgłoszona do konkursu www ForumWeb. W zeszłomiesięcznej edycji strona zajęła 7 miejsce otrzymując ocenę 51%...
»»» I jeszcze na koniec w imieniu autora zapraszam na największą polską stronę poświęconą zespołowi Paradise Lost, na której właśnie ruszył konkurs z cennymi nagrodami. Adres strony to paradiselost.cafekontakt.pl.

~~~ 03:40 05 grudnia 2005
Depeche Mode dot com »»» Przed paroma dniami została ostatecznie potwierdzona informacja, która już od dawna krążyła wśród wszyskich fanów Depeche Mode - drugi koncert zespołu w Polsce w 2006 roku jest pewny!! Odbędzie się on 9 czerwca na stadione Legii w Warszawie. Organizatorem ponownie jest Agencja Koncertowa Odyssey, na krórej stronie można już od paru dni zamawiać bilety (których ceny niestety zaczynają się od 198 złotych!). W sprawie koncertu zapraszam też na DMPL.
»»» Dziś wielkie zmiany jeśli chodzi o wygląd strony - nowy layout! Stary mimo iż nie był taki zły odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca nowemu, oszczędnemu i chyba bardziej funkcjonalnemu. Więcej zmian na stronie już wkrótce...
»»» Dział poświęciny wszelkim aspektom prędkości rozrasta się o interesujący tekst pod tytułem 'Najszybsi ludzie' a także prezentację potwornie stuningowanej Corvetty, która bez problemu przekracza 400km/h.
»»» W związku ze zmianami technicznymi i wyglądu ze strony znika sonda, w której pytałem osoby odwiedzające jak oceniają Mizantropię. Zagłosowano łącznie 58 razy, z czego 30% osób uznało stronę za 'bardzo dobrą', 26,7% za 'idealną', 25% za 'dobrą', 10% za 'słabą' i 8,3% za 'przeciętną'.

~~~ 00:09 03 grudnia 2005
»»» Miło mi poinformować, że Mizantropia została wyróżniona (obok ośmiu innych stron) w XXXIV (listopad 2005) edycji konkursu www Git Site organizowanego przez serwis MPortalik. Konkurs zwyciężyła strona Origami - papierowe fantazje.
»»» Zakończyła się także listopadowa edycja konkursu www na ForumWeb. Moja strona zajęła w nim 7 miejsce (na 24 zgłoszone strony) otrzymując za prezentajcę notę 44% i za treść 58% (średnia 51%). Konkurs wygrała... ta sama strona, która zwyciężyła w plebiscycie Git Site.

····· listopad 2005

~~~ 02:35 28 listopada 2005
»»» Po miesiącach śpiączki w dniu wczorajszym do życia powrócił serwis muzyczny Music Inside, z którym swego czasu współpracowałem i z którym tą współpracę będę utrzymywał. Serwis powinien osiągnąć pełną funkcjonalność w pierwszym kwartale 2006 roku, ale już teraz warto go odwiedzić.
»»» Jeszcze w związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Zlotem Fanów Depeche Mode w Częstochowie miło mi zakomunikować, że na stronie depechemode.pl są do wygrania dwie podwójne wejściówki na zlot!

~~~ 10:55 25 listopada 2005
»»» Mam przyjemność zaprosić wszystkich spragnionych rozgrzania się przy muzyce Depeche Mode w mroźny czas jaki od niedawna nastał na Ogólnopolski Zlot Fanów DM, który odbędzie się już 10 grudnia w Częstochowie w klubie Utopia. Patronem zlotu jest DMPL. Więcej na temat samego zlotu dowiecie się na stronie zlotDMczwa.prv.pl. Jeszcze raz zapraszam!


~~~ 03:03 21 listopada 2005
»»» Mizantropia będąc małym centrum informacji o Kryłowie i Prehoryłem jeszcze bardziej powiększa dziś swoje kompetencje w tym temacie. Poza masą drobnych informacji, które zasiliły dział poświęcony moim rodzinnym stronom pojawiły się także dwa pełnowymiarowe teksty: 'Bitwy o Kryłów' oraz 'Program Akrywności Społeczności Wiejskich'.
»»» Dziś także mała aktualizacja działu poświęconego prędkości, ale jakże świeża - jest nią tekst poświęcony bolidowi Formuły 1, który przed dwoma tygodniami ustanowił rekord prędkości w swojej klasie. Tekst znajdziecie tutaj.
»»» Na koniec mała ciekawostka: aktualny PageRank mojej strony domowej (osiągnięty bez żadnych specjalnych starań idących w tym właśnie kierunku) wynosi 3/10. Jest chyba czym się cieszyć, zwłaszcza jak na taką stronę...

~~~ 08:55 13 listopada 2005
»»» Najlepszy początek dnia to oczywiście początek z Depeche Mode. Dziś kolejny ekskluzywny materiał - moje tłumaczenie artykułu i wywiadu jaki znalazł się w najnowszym numerze brytyjskiego miesięcznika "Keyboard". Tekst, który zapewnie za chwil parę pojawi się takż na DMPL znajdziecie tutaj.
»»» W połowie drogi do zakończenia konkursu www na forumweb.prv.pl moją stronę ocenino pod względem prezentacji na 45% a pod względem treści na 60%. To pozwala zająć 6 miejsce wśród 17 stron zgłoszonych do konkursu, który zakończy się wraz z końcem listopada.

~~~ 02:16 11 listopada 2005
»»» Po chwilowym oddechu na nabranie powietrza nie nasiąkniętego Depeche Mode powracam do rozpylania pierwiastków niosących ze sobą całą aurę zespołu: w tym miejscu znajdziecie moje tłumaczenie wywiadu, jaki z Martin'em Gore przeprowadził pewien gejowski portal. Niezmiernie miło mi także poinformować że na 10 grudnia zaplanowano zlot fanów DM w Częstochowie! Więcej szczegółów powinno już wkrótce pojawić się na Celebratorze. Tradycyjnie już zapraszam także na DMPL oraz zachęcam do głosowania na "Precious" w liście przebojów radiowej Trójki.
Przebudzenie - magazyn nowej świadomości »»» Siódmego listopada zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ukazał się trzeci numer "Przebudzenia" - magazynu nowej świadomości - prężnie rozwijającego się internetowego czasopisma ezoterycznego, którego głównym celem jest poszerzenie naszego horyzontu postrzegania mające doprowadzić do ostatecznego triumfu ducha nad wszelką materią. Wszystkich zainteresowanych powyższym zapraszam na stronę przebudzenie.net.
»»» I na koniec coś z zupełnie innej beczki ale nie mniej miłego niż to co widać powyżej: siódmego listopada ustanowiony został nowy rekord dziennych odwiedzin na Mizantropii - 171!! Przy okazji znacznie porawiłem czytelność podstronki poświęconej historii mojej strony. Możecie zapoznać się z nią tutaj.

~~~ 23:23 04 listopada 2005
»»» W dniu wczorajszym wystartowała najnowsza trasa koncertowa Depeche Mode - Touing The Angel, promująca najnowszy krążek zespołu - "Playing the angel". Po więcej informacji na ten i inne tematy zapraszam na DMPL. Dziś natomiast miało miejsce 1240 notowanie listy przebojów radiowej Trójki. Utwór "Precious" uplasował się w nim na 3 miejcu. Możecie na niego głosować tutaj.
»»» W dziale muzycznym rozwinięta zostaje lista moich ulubionych wykonawców, do której dochodzi aż osiem pozycji (i jest ich już 41!). Pełną listę zajdziecie tutaj. Spis powinien wkrótce powiększyć się także o polskich wykonawców...
»»» Dzialik fun zone, poświęcony wszelkim przekazom pisanym, które mogą rozśmieszyć poszerza się o dwa teksty znalezione w sieci: "Ksiądz spięty i ksiądz golfista" oraz "Wszystko kręci się wokół dupy".
»»» W tym miesiącu Mizantropia nieśmiało startuje do dwóch konkursów www: jednego organizowanego przez forumweb.prv.pl a drugiego przez Mportalik.

····· październik 2005

~~~ 03:00 28 października 2005
»»» Dwudziestego drugiego października zostałem oficjalnie włączony do ekipy tworzącej DMPL (Modern Mode) - jednej z największych i najstarszych polskich witryn poświęconych Depeche Mode. Współpraca zapewne przyniesie korzyści obu stronom. Tymczasem na Mizantropii możecie przeczytać moją recenzję singla "Precious" w wersji DVD a także zapoznać się z moim tłumaczeniem wywiadu z Dave'm, jaki przeprowadzono na potrzeby serwisu Rolling Stone. A już dziś nieoficjalnie (rozgrzewkowym występem w Nowym Jorku) startuje Touring The Angel - najnowsza trasa koncertowa Depeche Mode!!
»»» Dział poświęcony prędkości a tym samym i po części motoryzacji poszerzony został o opisy dwóch najszybszych produkowanych samochodów świata. Pojazdy te to Brabus E V12 Biturbo oraz Bugatti EB 16-4 Veyron.
»»» Dziś też zmienia się ikonka stronki, która zapewnie przy kolejnej aktualizacji zamieni się na jeszcze inną i tak aż do skutku.

~~~ 00:23 23 października 2005
»»» W przedwczorajszym notowaniu listy przebojów radiowej Trójki utwór "Precious" Depeche Mode znalazł się na drugim miejscu. Jeśli chcecie aby powrócił na szczyt głosujcie tutaj. A już za półtorej godziny na antenie Trójki rozpocznie się audycja '3maj z nami', podczas której Piotr Stelmach wyemituje pierwszą część wywiadu przeprowadzonego z Martin'em Gore i Andy'm Fletcher'em 29 sierpnia w Londynie. Tego nie można przegapić!
»»» Mizantropia już dawno nie brała udziału w żadnym konkursie internetowym. A przypomnijmy, że jak dotąd zajęła III miejsce w konkursie portalu Republiki.pl i konkursie WebZone oraz otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Strefy ZSO9. Tym razem startuje w konkursie portalu Progs.pl. Po 26 października przekonamy się czy coś z tego wyniknie...
»»» Od dziś wprowadzam buttony o wymiarze 15x94, co widać obok. Także taki sam button wprowadzam dla Mizantropii na wymianę, która być może ruszy wkrótce w jakiś większym stopniu niż dotychczas. Wszystkich nią zainteresowanych zapraszam tutaj.
»»» Po prawie 830 dniach istnienia stało się dziś coś, przed czym strona broniła się przez cały ten czas - na Mizantropii znalazła się sonda, widoczna w dolnym lewym rogu. Oczywiście jak to pierwsza sonda dotyczy oceny strony. Mam nadzieję, że do oddania głosu zachęcać nie trzeba. Sonda funkcjonuje oczywiście dzięki serwisowi prv.pl, który napędza też moją księgę gości.
»»» Jak gołym okiem widać strona nieco zmieniła się wizualnie jeśli chodzi o część poświęconą menu. Oczywiście poza zmianami w wyglądzie idą także jak zawsze zmiany techniczne. Teraz całość wygląda dużo schludniej i w miarę elegancko pod wszystkimi przeglądarkami.
»»» I na koniec jeszcze krótki tekst opisujący dwa sposoby na zarabianie on-line dzięki firmom Eurobarre oraz Klamm. Tekst znajdziecie tutaj.

~~~ 02:02 18 października 2005
»»» Wczoraj miała swoją premierę najnowsza płyta Depeche Mode - "Playing the angel", będąca jedenastą studyjną w dorobku grupy. A dziś na mojej stronie prezentuję tłumaczenie obszernego wywiadu jaki pojawił się na oficjalnej stronie zespołu i został przeprowadzony specjalnie na potrzeby promocji płyty. Ponadto dziś uzupełniam nieco tekst pod tytułem 'Tajemnice utworów DM', z którego można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat dorobku zespołu. Na koniec zachęcam jeszcze do odwiedzenia znacznie odmłodzonego Modern Mode a także oddania głosu na utwór "Precious" na liście przebojów Trójki, który ma szansę już po raz szósty zdobyć jej szczyt.
»»» Liczba ściągnięć moich utworów zamieszczonych na www.mp3.pl już za chwilę przekroczy 23 tysiące a ich łączna suma wraz z przesłuchaniami przekroczyła już 33 tysiące. Na chwilę obecną nie pojawia się nam żaden nowy utwór mojego autorstwa, ale należy się spodziewać takowego być może już wkrótce...

~~~ 23:45 15 października 2005
»»» Już dziś, dokładnie o godzinie 15:30, na dwa dni przed oficjalną premierą stałem się szczęśliwym posiadaczem najnowszej płyty Depeche Mode - "Playing the angel", na którą wszyscy wielbiciele zespołu czekali aż 4,5 roku. Póki co na stronie zamieszczam jedynie teksty wszystkich utworów, które się na niej znalazły a w najbliższych dniach spodziewać się możecie moich tłumaczeń oraz oczywiście recenzji płyty. Warto także wspomnieć że w miniony piątek na szczyt listy przebojów radiowej Trójki powrócił utwór "Precious", promujący cały album. Aby na tej pozycji pozostał należy oczywiście nie przestawać głosować, co można uczynić tutaj. A już w listopadzie powinien ukazać się drugi singiel z płyty - "A pain that I'm used to"...

~~~ 00:14 14 października 2005
»»» Gdzie szukać najnowszych informacji o Depeche Mode zapewne doskonale wiecie, więc sam nie będę powtarzał tego, co już wiadomo, zwłaszcza że coraz więcej osób może już cieszyć się najnowszą płytą zespołu (premiera w poniedziałek!). Dziś natomiast jak można było się spodziewać moje kolejne tłumaczenia wywiadów: pierwszy to wywiad z Martin'em dla Welt am Sonntag a drugi to wywiad z Dave'm dla Gali. Oba równie ciekawe i warte uwagi. Poza tym mała niespodzianka dla chcących uwiecznić te słowa - moje dotychczasowe tłumaczenia tekstów dotyczących "Playing the angel" możecie ściągnąć stąd (plik jest spakowany zip'em).
»»» Dziś strona przechodzi drobne zmiany techniczno wizualne. W części właściwej strony ujawnia się to zmianą menu, z którym zawsze mam problem - jeszcze nie udało mi się stworzyć takiego, któro by mnie zadowoliło. Ale obecne chyba nie jest złe. Poza tym zmienia się intro strony na bardziej nowoczesne, skromniejsze i po prostu lepsze (moim skromnym zdaniem).
»»» I na koniec jeszcze małe ciekawostki. Według licznika Page Rank ważność (pojęcie oczywiście względne) Mizantropii w całym światowym internecie wynosi aż... 3/10! Wynik nie tyle cieszy co nieco dziwi. Druga ciekawostka niestety pochodzi z drugiego końca skali - miniony wrzesień był najgorszym miesiącem w historii strony (nie licząt trzech pierwszych, rozruchowych)! W tym czasie stronę odwiedzono zaledwie 269 razy (a w takim czerwcu tego roku ponad tydiąc!). Chyba czas znowu popracować nad promocją...

~~~ 00:34 12 października 2005
»»» Około 26 września w sieci pojawiły się pierwsze wycieki z najnowszej płyty Depeche Mode "Playing the angel", rozgrzewając zniecierpliwionych fanów do granic możliwości. Utworami tymi były "John the revelator", "Suffer well", "The sinner in me", "Macrovision", "Nothing's impossible", "Lillian" a także studyjne "A pain that I'm use to", któro wcześniej poznaliśmy nagrane podczas Top Of The Pops oraz "Free", strona b z singla "Precious", który w sklepach oficjalnie jest już od 3 października. Moje recenzje wersji CD i LCD singla znajdziecie tutaj. W ostatnim dniu września wyciekła już cała najnowsza płyta Depeche Mode, która w niektórych polskich sklepach powinna być dostępna już w najbliższą sobotę a we wszystkich pozostałych w poniedziałek (a już teraz zupełnie za darmo można ją w całości odsłuchać na stronach polskiego oddziału MTV)! A dla umilenia oczekiwania polecam moje tłumaczenie dość ciekawego artykułu rodem z... Singapuru, w który wpleciono króciutki wywiad z Fletch'em. Znajdziecie go w tym miejscu.
»»» Kącik poświęcony mojej radosnej (czasami) twórczości poszerzony zostaje dziś o cztery zupełnie nowe wiersze wątpliwej jakości, choć to już ocenicie sami zapoznając się z ich treścią w tym miejscu, jeśli tylko jesteście tym rodzajem twórczej ekspresji zainteresowani...
»»» Niestrudzenie badając wszelkie niewyjaśnione sprawy dzielę się dziś z Wami moimi wrażeniami po kilku dłuższych chwilach spędzonych przed laty na badaniu... kart do gry i takowych kości. Tekst znajdziecie tutaj.

····· wrzesień 2005

~~~ 22:45 29 września 2005
»»» Dziś spory zastrzyk adrenaliny, dla wszystkich tych, którzy nie mogą już się doczekać najnowszego albumu Depeche Mode - "Playing the angel", którego premiera już za niespełna trzy tygodnie, 17 października! Zastrzyk zostanie zaaplikowany w postaci kilku moich tłumaczeń tekstów angielskich, którymi są: artykuł z "Timesa" sprzed ponad tygodnia, wywiad jaki zespół udzielił CD:UK, wywiad z Ben'em Hillier'em, producentem najnowszej płyty oraz pięć recenzji albumu, które pierwotnie pojawiły się na forum strony Empty World 3, dla której to Hillier udzielił wspomnianego wywiadu. Lektura tych kilku tekstów z pewnością podgrzeje atmosferę przed ukazaniem się całej płyty (można już ją zamawiać w muzycznych sklepach internetowych). I nie zapominajmy głosować na "Precious", któro już trzeci tydzień okupuje pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki (i być może jutro zdobędzie szczyt już po raz czwarty)!
»»» Kilka podstronek Mizantropii mówiących o mnie rozszerzam dziś o parę słów poświęconym grom komputerowym, w które grało mi się najprzyjemniej. Całość znajdziecie tutaj.
Przebudzenie - magazyn nowej świadomości »»» Przypominam wszystkim, że już od trzech tygodni dostępny jest drugi numer "Przebudzenia", magazynu nowej świadomości (a w tym czasie pierwszy pojawił się na cover CD w październikowym wydaniu czasopisma "CD-Action"), poruszającego takie tematy jak rozwój duchowy, religie i filozofie, umysł i parapsychologia, odmienne stany świadomości i wiele innych. Więcej na jego temat dowiecie się na oficjalnej stronie: przebudzenie.net. Siódmego listopada powinien ukazać się trzeci numer. Magazyn w dalszym ciągu poszukuje redaktorów, więc jeśli tylko czujesz się na siłach i masz coś do powiedzenia w tematach wymienionych powyżej to koniecznie zajrzyj na stronęprzebudzenie.net.

~~~ 00:20 20 września 2005
»»» Ogrom wydarzeń mających miejsce wokół Depeche Mode, związanych głównie z promocją najnowszego albumu "Playing the angel" ukazującego się już za niespełna miesiąc jest nie do opisania. Najlepiej śledzić newsy na My Joy Site, Modern Mode, depechemode-home.pl a także na Polskim Forum DM. Z najważniejszych rzeczy wspomnieć należy o premierze klipu do "Precious", wycieku "A pain that I'm used to" (tekst utworu i moje tłumaczenie tutaj) nagranego podczas niemieckiego występu w Top Of The Pops, pojawieniu się ciągle nieoficjalnych tekstów z albumu a także pogłoskach o kolejnych koncertach zespołu w Polsce w 2006 roku (a ktualna rozpiska trasy tutaj) i przyspieszeniu o trzy dni wydania singla "Precious" i albumu "Playing the angel" w krajach niemieckojęzycznych.
»»» Dziś uzupełniam informacje o Kryłowie, miejscowości odległej o około dwa kilometry od mego domu rodzinnego, która pod pewnymi względami może być dość atrakcyjna turystycznie. A pod jakimi względami? Tego możecie dowiedzieć się w tym miejscu.
»»» Miło mi poinformować iż ilość ściągnięć moich utworów zamieszczonych w Strefie Mp3 Wirtualnej Polski przekroczyła jakiś czas temu 20 tysięcy. Teraz tylko czekać aż licznik odwiedzin Mizantropii przekroczy tą magiczną granicę, hehe...

~~~ 00:12 12 września 2005
»»» W miniony piątek najnowszy utwór Depeche Mode - "Precious" - już w drugim tygodniu obecności zdobył pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki! To jak ten singiel radzi sobie na tej liście i jak radziły sobie tam poprzednie można zobaczyć tutaj. Oczywiście nie zapominajmy głosować na "Precious". Oprócz sukcesu singla, którego jeszcze nie ma (w sklepach 3 października) warto też wspomnieć o nowej polskiej stronie poświęconej DM, która wystartowała pod adresem depechemode-home.pl w czwartą rocznicę drugiego koncertu zespołu w Polsce, czyli 2 września.
»»» Dział zwany speed poświęcony nie tylko temu, co osiąga zawrotne prędkości poszerzony dziś zostaje o dwa interesujące teksty o tematyce wykraczającej daleko poza naszą planetę: "Prędkości kosmiczne" a także "Prędkości planet Układu Słonecznego".
»»» Przed kilkoma dniami ukazał się nowy, drugi numer "Przebudzenia" - magazynu nowej świadomości, z którym nieśmiało współpracuję. Najnowszy numer (jak i ten premierowy) możecie pobrać ze strony www.przebudzenie.net.
»»» Dzialik fun zone poszerza się o trzy teksty znalezione w sieci: "A jak wygląda Twój dzień?", "Dziwna matematyka" oraz "Test IQ".
»»» Stronka przechodzi kolejne drobne modyfikacje, zapewnie niezauważalne dla zwykłego oka. Lekkiemu przetasowaniu ulega sekcja z recenzjami w dziale muzycznym - teraz są one podzielone na pełne albumy i single.

~~~ 00:04 04 września 2005
»»» W dniu dzisiejszym niekwestionowanym gwoździem programu jest fascynujący tryptyk pod tytułem "Dinozaury nie wymarły?", znajdujący oczywiście swe miejsce w dziale Archiwum X i poruszający kwestię naprawdę dużej liczby dziwnych stworzeń zamieszkujących dzisiejszą Ziemię (potwór z Loch Ness czy mokele-mbembe z kongijskiej dżungli to tylko niektóre z nich) przypominających (bądź będącymi ich potomkami!) dinozaury wymarłe ponad 60 milionów lat temu. Pierwszą z trzech części tego tekstu znajdziecie tutaj.
»»» Strona przeszła szereg zmian natury technicznej i wizualnej, które powinny wyjść jej na dobre i których być może wkrótce będzie więcej...
»»» W dniu przedwczorajszym Depeche Mode z utworem "Precious" zadebiutowało na liście przebojów radiowej Trójki na miejscu 15! Aby utwór piął się w górę należy nań głosować, a głosować możemy tutaj. A od poniedziałku "Precious" będzie utworem tygodnia na antenie Trójki, więc należy się go spodziewać naprawdę często. Na singlu "Precious" ukaże się już za niespełna miesiąc. A już dziś od 2 w nocy należy nasłuchiwać Trójki - Stelmi zaprezentuje fragmenty wywiadu przeprowadzonego z Andy'm i Martin'em w ostatnich dniach sierpnia w Londynie!

····· sierpień 2005

~~~ 23:50 22 sierpnia 2005
»»» Od około dwóch tygodni w siedzibie wytwórni EMI Polska w Warszawie spoczywa promocyjny egzemplarz najnowszego albumu Depeche Mode, zatytułowanego "Playing the angel", który ukazać ma się już za niespełna dwa miesiące. Ale tak do końca spokojnie płyta tam nie spoczywa - miały już miejsce ekskluzywne sesje odsłuchowe, na które zaproszono głownie dziennikarzy. Nie mogło wśród nich zabraknąć Piotra Stelmacha z radiowej Trójki, który wrażeniami po odsłuchu podzielił się ze słuchaczami na antenie. Tekstowy zapis (niestety nie mam miejsca na umieszczenie mp3) tego, co powiedział znajdziecie tutaj. Poza tym że płyta "już jest" ważnym etapem procesu wydawniczego jest fakt ujawnienia przez oficjalną stronę Depeche Mode okładek albumu i singla "Precious", które budzą u mnie dość mieszane uczucia. Tymczasem już wcześniej niż dwa tygodnie temu na zagranicznych antenach pojawił się jeden z oficjalnych remiksów "Precious". Podobnych dźwięków w polskich radiostacjach możemy spodziewać sie już od dnia dzisiejszego, w którym to zapaliło się zielone światło w eterze dla singla "Precious"!
»»» W dziale muzycznym pojawiły się receznje dwóch albumów Jean Michel Jarre'a: składanki "Images - the best of" a także zestawu remiksów "Odyssey through Oxygene". A już w najbliższy piątek, 26 sierpnia Jarre uświetni swoim występem w gdańskiej stoczni obchody 25-lecia istnienia Solidarności, o którym mówi iż to najważniejszy występ w jego już ponad trzydziestoletniej karierze. Koncert zatytułowany "Przestrzeń wolności" będzie emitowany na żywo na antenie TVP1 (start o godzinie 20:30) - tego nie można przegapić!
»»» Na stronę trafia dziś kolejna dawka moich zupełnie nowych wierszy, tym razem większa i lepsza (tak mi się wydaje) niż poprzednia. Ale ocenicie to sami, zapoznając się z nią w tym miejscu.
»»» Materiały dotyczące moich rodzinnych stron zostają dziś także nieco poszerzone. A uzupełnia je mapa topograficzna Kryłowa z 1985 roku, którą możecie zobaczyć tutaj.

~~~ 00:10 14 sierpnia 2005
»»» Całkiem niedawno umieściłem na stronie moje tłumaczenia tekstów utworów Depeche Mode z czterech ostatnich płyt zespołu. Dziś zamieszczam tłumaczenia tekstów z czterech pierwszych albumów: "Speak and spell", "A broken frame", "Construction time again" oraz "Some great reward". A jeśli chodzi o nowy album zespołu - "Playing the Angel" - to z początkiem sierpnia ujrzeliśmy jego pełną tracklistę (znajdziecie ją tu) a także usłyszeli doniesienia świadczące o tym, że pierwsze płyty promo trafiły już do mediów (zarówno całego albumu jak i singla "Precious"). Napęcie niewątpliwie wzrasta...
»»» Dziś na stronie także moje trzy niemal zupełnie nowe wiersze (o ile wierszami można je nazwać, szczególnie iż powstały w warunkach nie całkowitego panowania nad sobą). Przeczytacie je tam, gdzie zwykle, czyli w tym miejscu.
»»» Ze sporą radością mogę zakomunikować, że w kończącym się tygodniu, a dokładniej: 10 sierpnia, licznik odwiedzin Mizantropii przekroczył magiczną granicę 15000!

~~~ 00:33 07 sierpnia 2005
»»» Poprawkom i rozszerzeniu uległ tekst "Tajemnice utworów Depeche Mode", prezentujący w tej chwili ciekawostki odnoszące się do 43 kompozycji zespołu (jeśli ktoś zna jeszcze jakieś proszę pisać). A jeśli chodzi o to, co teraz dzieje się w zespole to wiele wskazuje na to, że singiel zwiastujący najnowszy album zespołu ukaże się z racji wycieku dużo wcześniej niż 3 października...
»»» Prawie dokładnie za miesiąc powinien ukazać się drugi numer "Przebudzenia - magazynu nowej świadomości", z którym mam przyjemność współpracować na pozycji redaktora. Póki co ponownie zachęcam wszystkich zainteresowanych tym co nieznane i możliwościami naszego umysłu na zapoznanie się z numerem pierwszym jeśli jeszcze tego nie zrobili. Znajdziecie go na oficjalnej stronie zinu - przebudzenie.net (serwer przechodzi tymczasowe problemy techniczne, więc czasem może nie działać).
»»» Grzebiąc w przepastnych archiwach skondensowanych na awaryjnych nośnikach zwanych dyskietkami odnalazłem niedawno dość ciekawe zapiski, odnoszące się do mojej muzyki, jakie sporządziłem w lutym dwa lata temu. Z czystą premedytacją (mogącą być uznaną za brak samokrytyki i w pewnym sensie pokory) umieszczam te materiały na stronie. Proszę tylko nie podchodzić do ich zawartości zbyt poważnie i dosłownie! Całość odnajdziecie w tym miejscu.

····· lipiec 2005

~~~ 01:01 31 lipca 2005
»»» Ilość skróconych wersji recenzji zamieszczonych w dziale muzycznym wzrosła dziś o trzynaście sztuk, osiągając okrągłą liczbę 100. Pełnych recenzji pozostaje ciągle 40, ale w przyszłości liczba ta z pewniścią dogoni poprzednią...
»»» W niewiarygodnym tempie po całym świecie rozprzestrzeniła się nieoszlifowana wersja najnowszego utworu zespołu Depeche Mode zatytułowanego "Precious", która wypłynęła w sieci jakieś dwa tygodnie temu. Chyba nie ma fana zespołu nie znającego tych czterech minut (oczywiście oprócz tych, którzy złożyli "deklarację dziewictwa"), które w wersji ostateczniej zapewne będą robić jeszcze większe wrażenie (ilość negatywnych opinii na temat tego utworu jest nieporównywalnie mała do opinii pozytywnych). Dziś na stronie zamieszczam tekst do utworu wraz z moim tłumaczeniem. Przypominam też że na oficjalne wydanie "Precious" na singlu musimy jeszcze czekać do 3 października...

~~~ 00:20 23 lipca 2005
»»» W dziale muzycznym zamieszczam sześć zupełnie nowych recenzji niezupełnie nowych albumów. Są to recezje: The Cure "Wild mood swings", Depeche Mode "A broken frame", Jean Michel Jarre "Metamorphoses", Linkin Park "Hybrid theory", Placebo "Sleeping with ghosts" oraz składanki "Master of celebration".
»»» Lato mamy w pełni i pełne burz. I w nawiązaniu do takiego klimatu cofam się dziś wspomnieniami ponad siedem lat wstecz, kiedy to moje rodzinne strony nawiedził i spustoszył potężny huragan. Parę faktów i moich wspomnień z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj.
»»» Rozwijając jeszcze najnowsze informacje z obozu zespołu Depeche Mode zamieszczam rozpiskę trasy koncertowej, której start planowany jest już na październik i która 14 marca przyszłego roku zatrzyma się w Polsce. Tymczasem już osiemnastego lipca (!!) pojawił się pierwszy wyciek z nowej płyty zespołu - bardzo robocza wersja teledysku do utworu "Precious" (a wraz z nią i sam utwór), który na singlu ma wyjść dopiero 3 października! Więcej info na ten temat znajdziecie na każdej depeszowej stronie. Wśród tych sensacji oczywiście nie zapomniałem o tym, że dziś swe 44 urodziny obchodzi Martin Lee Gore, autor niemal całego repertuaru DM. Wszystkiego najlepszego!!

~~~ 12:05 20 lipca 2005
»»» Z niewyjaśnionych przyczyn w poprzedniej aktualizacji nie uwzględniono pliku z tekstem będącym podsumowaniem dwóch lat istnienia mojej strony domowej. Chyba pierwszy raz ma miejsce taka sytuacja, ale wszystko to przez brak dostępu do internetu i uciekanie się do dziwnych metod tego dostępu uzyskania. W każdym razie podsumowanie 2 lat istnienia Mizantropii znajdziecie w tym miejscu.

~~~ 09:15 18 lipca 2005
»»» Dokładnie siedemnastego lipca Miznatropii minęły już dwa lata istnienia!! Z tej okazji prezentuję drobne podsumowanie tego okresu, kilka wspomnień i planów na przyszłość, o których przeczytacie w tym miejscu.
Przebudzenie - magazyn nowej świadomości »»» Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dnia siódmego lipca ukazał się premierowy numer "Przebudzenia - magazynu nowej świadomości" - nowego zinu internetowego pod redakcją Piotra 'Nazcaina' Arendta, w którym będę się skromnie udzielał. Trzon "Przebudzenia" tworzą działy: rozwój duchowy, religie i filozofie, umysł i psychologia, odmienne stany świadomości, tajemnice oraz inne. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszam na oficjalną stronę zinu - www.przebudzenie.net, z której oczywiście można ściągnąć pierwszy numer, do czego chyba zachęcać nie muszę!
»»» Coraz więcej wiadomo na temat nowego albumu Depeche Mode. Czwartego lipca poznaliśmy jego tytuł - "Playing the Angel" - oraz tytuły siedmiu utworów, które w tym samym dniu miały swoją światową premierę w Londynie na specjalnej sesji tylko dla wybrańców z mediów. Relację jednego z tych wybrańców a także jego pierwsze wrażenia w moim tłumaczeniu możecie przeczytać w tym miejscu. A siódmego lipca swoje 44 urodziny świętował Andy Flether, klawiszowiec Depeche Mode. Wszystkiego najlepszego!
»»» Na www.mp3.pl pojawił się już mój piętnasty utwór. Tym razem jest to moja autorska kompozycja - "Inside you mind" w wersji skróconej. Pełna wersja pojawi się na będącym w trakcie nagrywania albumie o roboczym tytule "Fantasy controlled". Będzie to mój pierwszy album po ponad rocznej przerwie, poprzedni - "Three seconds less than eternity" - został ukończony w sierpniu ubiegłego roku, być może najwcześniej w sierpniu tego roku ukończę najnowsze dzieło, któro będzie się znacznie różniło od poprzenich. Przede wszystkim brzmieniem i tym, że w większej ilość pojawią się wokale (choć z tym są problemy, ponieważ sam nie jestem pod tym względem dostatecznie odbarzony przez naturę) - nie będą to tylko same instrumentalne utwory, co słychać już w "Inside your mind", z którym zapoznać możecie się na stronach www.mp3.pl w tym miejscu.

····· czerwiec 2005

~~~ 04:44 28 czerwca 2005
»»» W dalszym ciągu sporo dzieje się w kręgu Depeche Mode i przez najbliższe miesiące będzie się działo jeszcze więcej. Po najwświeższe informacje i plotki na ten temat odsyłam Was na Polskie Forum DM. Na mojej stronie tymczasem pojawiają się tłumaczenia kojenych wywiadów: udzielonego przez 2/3 zespołu stacji radiowej Eins Live (możecie je przeczytać tutaj) oraz udzielonego stacji Pure FM (tutaj). Miło mi też poinformować że tłumaczenia te i tłumaczenie konferencji z Dusseldorfu trafiły na stronę MyJoy Site, jedną z największych polskich stron poświęconych zespołowi.
»»» Prawdopodobnie już dziś wystartuje robocza strona internetowa, będąca zapowiedzią nowopowstałego zinu "Przebudzenie", magazynu nowej świadomości, którego pierwszy numer ukaże już 7 lipca i w którym to będę się udzielał. W kilka dni po tym wersja robocza strony zostanie zastąpiona wersją właściwą. Zapraszam wszystkich chcących zgłebić tajemnice naszego umysłu i świata na stronę przebudzenie.net (jeśli jeszcze jej tam nie ma to powinna jeszcze dziś się pojawić).
»»» W Strefie Mp3 Wirtualnej Polski pojawił się mój kolejny remix Depeche Mode - "Only when I lose myself (trancegenic short dub)", nieco niedopracowany w stosunku do pełnej wersji dostęnej na Empty World 3. Również w Strefie Mp3 pojawił się artykuł pod tytułem "Strefa Mocnego Stafu - mała piętnastka" poruszający kwestię zamieszczonych w serwisie remiksów utworów Depeche Mode. Jest tam także parę słów o mnie. Jeszcze z danych statystycznych: liczba przesłuchań moich utworów zamieszczonych na www.mp3.pl przekracza już 9 tysięcy a ściągnięć prawie 17 tysięcy.

~~~ 00:05 24 czerwca 2005
»»» Jak wszystkim zainteresowanym wiadomo ponad tydzień temu miała miejsce w Dusseldorfie specjalna konferencja prasowa zespołu Depeche Mode, pracującego nad zupełnie nowym albumem. Dziś na Mizantropii znajdziecie zapis pytań i odpowiedzi jakie na niej padły - są one moim tłumaczeniem tekstu, który w oryginale pojawił się na forum Empty World 3.
»»» Dziś na stronie także moje dwa zupełnie nowe wiersze powstałe w tym miesiącu. Możecie je przeczytać w tym miejscu. Tym samym łączna ilość moich wierszy zamieszczonych tutaj osiągnęła niewiele znaczącą liczbę 145 sztuk.
»»» Wszystko wskazuje na to, że to już ostatnia aktualizacja mojej strony domowej przed letnimi wakacjami, podczas których zgodnie z tradycją lat poprzednich będzie się tutaj niewiele działo z racji mojego przejścia w tryb off-line. Dziękuję za kolejne wspólnie spędzone miesiące i zapraszam do ponownych odwiedzin tak często jak tylko chcecie!

~~~ 00:01 17 czerwca 2005
Depeche Mode dot com »»» W dniu wczorajszym w Dusseldofie miała miejsce konferencja prasowa zespołu Depeche Mode, wyjaśniająca wiele na temat rozpoczynającej się już w tym roku trasy koncertowej grupy i niewiele odnośnie zupełnie nowego albumu. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się na Polskim Forum DM i oficjalnej stronie DM. Jedna z najważnieszych informacji potwierdzonych ostatecznie na konferencji to koncert zespołu 14 marca a katowickim Spodku (więcej na specjalnej stronie www.depechemode.pl oraz na witrynie organizatora - Agencji Odyssey)!! Przy okzaji tych wydarzeń, radujących i przyprawiających o dreszcze emocji i palpitacje serca (zwłaszcza, że zamówienia biletów on-line ruszyły już wczoraj tuż po 15!) wszystkich fanów na Mizantropii pojawia się parę depeszowych rzeczy. Pierwszą z nich jest zestawienie pod tytułem "Tajemnice utworów DM", będące zebranymi przeze mnie ciekawostaki na temat kompozycji grupy. Druga to moje tłumaczenia wszystkich tekstów piosenek z albumów Depeche Mode z lat 1990-2001 (dotychczas była przetłumaczona tylko połowa tekstów). Albumy te to kolejno: "Violator", "Songs of faith and devotion", "Ultra", "The singles 86-98" oraz "Exciter". Trzecia i ostatnia rzecz to możliwość pobrania stąd wszystkich tabulatur do utworów zespołu zamieszczonych na stronie.
»»» Miło mi poinformować iż parę dni temu w strefie download poświęconej bootlegowym remiksom strony Empty World 3 (najbardziej liczącej się na świecie strony o Depeche Mode, tuż po oficjalnej stronie zespołu oczywiście) pojawił się mój remiks "Only When I Lose Myself - Trancegenic Dub". Jest to pełna wersja remiksu, który ponad dwa tygodnie temu był prezentowany w wersji skróconej. Zachęcam do ściągnięcia!
»»» Dział archiwum x urósł ponownie o dwa teksty. Są to: "Uskrzydlone koty" oraz "Somnambulizm - życie śpiących". Oba pojawią się w zinie "Przebudzenie", którego pierwszy numer ukazuje się już za trzy tygodnie.
»»» Dziś dokładnie 700 dzień istnienia Mizantropii w sieci! Przez ten czas stronę odwiedzono ponad 13,6 tysiąca razy, co daje średnią ponad 19 odwiedzin dziennie. A już dokładnie za miesiąc (17 lipca) stronka będzie świętować swoje drugie urodziny!

~~~ 13:31 10 czerwca 2005
»»» Kolejne dwa nowe teksty doszły do działu archiwum x. Są to: "Zapanować nad czasem" oraz "Krionika - doczekać zmartwychwstania". Ich tytuły może za wiele nie mówią, ale ich lektura z pewnością będzie interesująca.
»»» W dziale muzycznym uzupełniłem ostatecznie listę zespołów, które najwięcej dla mnie znaczą, wzbogacając ją o brakujące opisy a także o zupełnie nowe pozycje. Na liście znajduje się już trzydziestu dwóch wykonawców i wkrótce zapewne będzie ich odrobinę więcej...
»»» Mizantropia ponowanie przeszła parę drobnych zabiegów kosmetycznych i technicznych, które poprawiły jej wygląd i poprawność działania pod różnymi przeglądarkami, z którym było parę problemów po poprzednich zmianach.

~~~ 00:41 01 czerwca 2005
»»» Miło mi poinformować iż w zakończonym niespełna dwa tygodnie temu konkursie www portalu WebZone moja strona domowa zajęła trzecie miejsce! A z dzisiejszym dniem jak widać stronka nieśmiało startuje do kolejnego konkursu...
»»» W dziale archiwum x pojawiło się podsumowanie ankiety dotyczącej sposobów oraz rodzajów naszych snów (ogólnie mówiąc), która była do wypełnienia przed prawie dwoma miesiącami. Podsumowanie możecie przeczytać tutaj. Art ten (jak i zapewne inne rzeczy, które wyjdą spod mojej ręki w przyszłości) trafi do magazynu nowej świadomości "Przebudzenie", którego pierwszy numer powinien ukazać się już za pięć tygodni.
»»» W Strefie Mp3 Wirtualnej Polski już kilka miesięcy czekają na akceptację trzy moje utwory. Na stronach serwisu ciągle ich nie ma, co jednak nie przeszkadza w ich ściągnięciu. Tymi utworami są: instrumentalne "Independence" z września 2002 roku oraz dwa tegoroczne: "Inside your mind", w którym w pełni udzielam się wokalnie oraz remiks utworu Depeche Mode - "Only When I Lose Myself (trancegenic short dub)". Dodam jeszcze nieskromnie iż do tej pory moje utowory zamieszczone na www.mp3.pl ściągnięto 15,2 tysiąca razy i przesłuchano 8,3 tysiąca razy.

····· maj 2005

~~~ 23:33 19 maja 2005
»»» Do galerii trafiły cztery zdjęcia sprzed paru dni pochodzące z częstochowskiego Lasu Aniołowskiego, w którego otoczeniu było mi dane obcować łącznie parę godzin, obserwując jak budzi się z zimowego snu. Tym samym w galerii znajduje się już prawie 40 fotografii...
»»» Dziś na stronie także kolejna dawka moich nieudolnych prób napisania czegoś, co możnaby nazwać wierszem. Tym razem tych prób jest aż pięć i wszystkie możecie przeczytać w tym miejscu (wszystkie pochodzą z dwóch ostanich mięcięcy, które były wyjątkowo niepłodne pod tym względem).
»»» W dziale muzycznym pojawiła się recenzja najnowszego albumu zespołu Porcupine Tree - "Deadwing". Recenzja ta ukazała się już wcześniej w portalu muzycznym Music Inside a wraz z relacją z koncertu zespołu w Krakowie z 15 kwietnia prawdopodobnie ukaże się także w najbliższym czasie w serwisie Global.

~~~ 00:44 02 maja 2005
MODEified Six »»» Znacznie wcześniej niż zapowiadałem pojawiły się on-line dwa tribute albumy poświęcone zespołowi Depeche Mode - "MODEified 6" oraz "MODEified 6 - the B-Sides". Na ten drugi trafiła moja przeróbka utworu "Just can't get enough" (niestety w troszkę starszej i niedopracowanej wersji niż na "My own personal remixes"), oryginalnie nagranego w 1981 roku. Znalazłem się tutaj w towarzystwie takich zespołów jak Terminal Bliss, Color Theory, Unique czy love|less. Oba wydawnictwa w formacie mp3 oraz wav (ten drugi specjalnie z myślą o tych, którzy chcieliby sobie nagrać to w audio) możecie ściągnąć z oficjalnej strony: www.commline.com/MODEified/m6.
»»» Mizantropia przeszła kolejne niewielkie zmiany techniczne, mające na celu dostosowanie jej do innych popularnych przeglądarek niż Internet Explorer (jak wynika ze statystyk 13,8% odwiedzających stronę nie korzysta z IE). Poza tym strona otrzymała zupełnie nowe menu. Mimo budzenia mieszanych uczuć wydaje się ono krokiem do przodu w stosunku do tego poprzedniego.
»»» Pozwoliłem sobie zgłosić Mizantropię do comiesięcznego konkursu www organizowanego przez portal WebZone. W tym czasie (dokładnie chyba wczoraj) licznik odwiedzin strony przekroczył okrągłą liczbę 13000!!

····· kwiecień 2005

~~~ 02:02 23 kwietnia 2005
»»» Dziś na stronie praktycznie nic nowego poza szeregiem zmian technicznych i kosmetycznych. Jak widać strona ma nowe logo, być może wkrótce zmieni się także menu, które jest obecnie dość toporne i małowidoczne. Jeśli chodzi o sprawy techniczne to w końcu udało się (chyba) zoptymalizować kod Mizantropii pod inne popularne przeglądarki - Operę, Mozillę i Netscape.
»»» Strona zyskała zupełnie nowy button oraz banner, dzięki którym będzie można zrobić troszkę reklamy (o ile tylko ktoś będzie chciał gdzieś to umieścić). Banner i button możecie zobaczyć tutaj.

~~~ 20:43 16 kwietnia 2005
Porcupine Tree Deadwing European Tour 2005 - Kraków 15.04.2005 »»» Dziś na Mizantropii coś na wiele sposobów wyjątkowego - relacja z wczorajszego koncertu Porcupine Tree (i Anathemy jako support), który odbył się w Krakowie w Hali TS "Wisła", będąc częścią trasy Deadwing European Tour 2005, promującej najnowszy krążek zespołu, zatytułowany "Deadwing". Moją relację z tego niecodziennego wydarzenia możecie przeczytać w tym miejscu. Prawdopodobnie znajdzie się w niej jeszcze parę błędów, braków czy niedociągnięć, które powinny być uzupełnione w najbliższych dniach.

~~~ 00:34 12 kwietnia 2005
MODEified Six »»» W lipcu on-line pojawią się dwa tribute albumy poświęcone zespołowi Depeche Mode - "MODEified 6" oraz "MODEified 6 - the B-Sides". Na tym drugim, jak już niejednokrotnie infrmaowałem znalazła się moja przeróbka utworu "Just can't get enough", oryginalnie nagranego w 1981 roku. Wiecej informacji na temat obu wydawnictw możecie znaleźć na oficjalnej stronie projketu: www.commline.com/MODEified/m6.
»»» Znacznemu rozszerzeniu uległa podstronka poświęcona... autorowi Mizantropii, czyli mi - jeśli ktoś chce dowiedzieć się o mnie czegoś więcej niech zaglonie tutaj.
»»» Całkowitej zmianie uległa angielska wersja Mizantropii, zawierająca tylko i wyłacznie informacje o muzyce mojego autorstwa.
»»» Jeśli macie tylko wolną chwilę proszę o wypełnienie i wysłanie bardzo krótkiej ankiety zlokalizowanej pod adresem www.snienie.prv.pl - dotyczy ona snów a jej wyniki zostaną najprawdopodobniej opublikowane w powstającym zinie "Przebudzenie".
»»» Niestety na koniec jestem zmuszony powtórzyć słowa sprzed trzech tygodni: w najbliższym, bliżej nieokreślionym czasie Mizantropia z różnych względów nie pozwalających mi na poświęcenie jej tyle uwagi co zwykle, pozostanie w stanie uśpienia (co jest równoznaczne z bardzo rzadkimi i minimalnymi aktualizacjami lub ich całkowitym brakiem).

····· marzec 2005

~~~ 00:05 13 marca 2005
»»» Dziś jedyną nowością na stronie jest tekst autorstwa Estel, zatytułowany "Dobranoc". W najbliższym, bliżej nieokreślionym czasie Mizantropia z różnych względów nie pozwalających mi na poświęcenie jej tyle uwagi co zwykle, pozostanie niestety w stanie uśpienia (co jest równoznaczne z bardzo rzadkimi aktualizacjami lub ich całkowitym brakiem).
»»» Korzystając z okazji zapraszam wszystkich ciekawych muzyki na moją stronę Low Place zlokalizowaną pod adresem www.iamx.prv.pl, poświęconą zespołom Sneaker Pimps oraz I Am X!

····· luty 2005

~~~ 03:03 26 lutego 2005
»»» Na stronie kolejne intersujące teksty w dziale speed: pierwszy o pojeździe o nazwie Turbinator - najszybszym samochodzie z silnikiem elektrycznym a drugi o Tupolewie Tu-144 - najszybszym samolocie pasażerskim świata. Powiększono także znacznie tekst o rekordach prędkości różnych pojazdów (od pociągu, poprzez łodzie aż do... kanapy) oraz tekst o najszybszych zwierzętach.
»»» Od dziś można dowiedzieć się odrobinę więcej niż poprzednio o moich rodzinnych stronach, a mianowicie o miejscowości Kryłów: pojawił się króciutki tekst o krwawej palmowej niedzieli z 1945 roku. Także od dziś parę słów można przeczytać o kryłowskim cmentarzu.
»»» Dodano sześć nowych wierszy - cztery mojego autorstwa oraz dwa autorstwa Dealeano. Wiersze Dealeano są prawdopodobnie jego ostatnimi publikowanymi na Mizanstropii - pod adresem www.dealeano.republika.pl w ostatnim czasie wystartowała strona domowa autora, na którą odsyłam wszystkich zainteresowanych jego twórczością i osobą.

~~~ 00:01 15 lutego 2005
»»» Dodałem dwa bardzo interesujące teksty w dziale speed: dwa o samolotach i dwa o samochodach, oczywiście najszybszych na świecie. Teksty o samochodach to tekst o The Blue Flame, rekordziście z 1970 roku oraz tekst o North American Eagle - samochodzie, który byś może już w tym roku ustanowi rekord prędkości naziemnej. Natomisat teksty o samolotach to: art o Lockheedzie SR-71A, przez 40 lat pozostającym najszybszym samolotem świata oraz art o X-43A, bezzałogowym samolocie, który trzy miesiące temu ustanowił rekord prędkości atmosferycznej.
»»» Jak widać nowy layout strony wytrzymał zaledwie tydzień. Dziś Mizantropia w końcu otrzymuje lay z prawdziwego zdarzenia, dużo lepszy niż wszystkie inne razem wzięte, a przynajmniej w moim osobistym odczuciu - mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu. Specjalne podziękowania za stworzenie animacji loga należą się Nazcain'owi - dziękuję bardzo!!
»»» Dodano dwa nowe teksty w dziale fun zone: "Student w czasie sesji" oraz "Najśmieszniejsze polskie nazwiska".

~~~ 00:11 07 lutego 2005
»»» Dziś coś, czego chyba nikt się tak naprawdę nie spodziewał, a najmniej ja sam - niemal całkowita zmiana wyglądu strony! Tradycyjnie wszytko utrzymano w barwach czarno zielonych, które sączą się teraz z monitora jak nigdy dotąd...
»»» Zgodnie z zapowiedziami poczynionymi jakiś czas temu publikuję dziś trzy teksty związane z kierunkiem moich studiów, bioinżynierią: "Fizykoterapia", "Tarcie i jego rodzaje" oraz "Pomiar ciśnienia tętniczego krwi". Być może komuś to się przyda a być może ktoś się tym zainteresuje z czystej ciekawości.
»»» W dniu wczorajszym Mizantropię zgłoszono do kolejnego konkursu - konkursu na najlepszą stronę organizowanego przez serwis www.webmaster.mocny.com. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

~~~ 01:25 05 lutego 2005
»»» W serwisie www.mp3.pl pojawił się mój kolejny utwór, zatytułowany "The light wash me through" - zachęcam do przesłuchania i ściągnięcia. Jednocześnie liczba samych ściągnięć moich utwórów przekroczyła już tam 9,6 tysiąca (plus ponad 3,4 tysiąca przesłuchań). Stąd natomiast można pobrać przez parę najbliższych dni próbną wersję mojego najnowszego utworu, zatytułowanego "Inside your mind", do czego jeszcze bardziej zachęcam!!
»»» Dział speed poświęcony wszystkiemu, co osiąga zawrotne prędkości powiększył się o tekst o samochodzie Spirit Of America 3, który być może w tym roku ustanowi nowy rekord prędkości naziemnej...

····· styczeń 2005

~~~ 00:01 26 stycznia 2005
»»» Dziś na stronie pojawia się depeszowy wywiad z Piotrem Stelmachem z radiowej Trójki przeprowadzony przeze mnie drogą mailową, który ponad tydzień temu ukazał się na My Joy Site - jedenj z najlepszych polskich stron poświęconych Depeche Mode. Wywiad możecie zobaczyć tutaj.
»»» Do galerii trafiają trzy kolejne intrygujące zdjęcia, których pochodzenie jest nieznane a zawartość wzbudza kontrowersje... Czyli nic wartego większej uwagi...
»»» Pragnącym chwili odprężenia polecam cztery nowe teksty w dziale fun zone wyszperane z sieci: "Sokrates wielkim filozofem był", "Ciekawe spojrzenie na życie", "Instrukcja czyszczenia muszli toaletowej" oraz "Zagadka Einstein'a".

~~~ 01:11 18 stycznia 2005
»»» Przed Wami kolejna niespodzianka dla fanów Depeche Mode. Na stronie My Joy Site pojawił się wczoraj przeprowadzony przeze mnie drogą mailową w minionym tygodniu wywiad z Piotrem Stelmachem z radiowej Trójki. Mowa w nim oczywiście o zespole jak i jego najnowszej biografii, w pracach nad którą Stelmi bierze udział. Wywiad wkrótce pojawi się także na Mizantropii.
»»» W dziale muzycznym wystartowała w zupełnie nowej formie część poświęcona zespołom i wykonawczom, którzy najwięcej dla mnie znaczą. Ich spis i charakterystyki znajdziecie teraz na tej podstronie, która z czasem zostanie całkowicie wypełniona (w tej chwili ma jeszcze luki).
»»» Na stronie nowa dawka amatorskiej poezji w wykonaniu Dealeano i moim. Tutaj możecie przeczytać nowy wiersz Dealeano a tutaj moje trzy zupełnie nowe, tegoroczne twory...
»»» Miło mi poinformować iż Mizantropia obok sześciu innych stron została wyróżniona (zabrakło dla niej miejsca na podium) w grudniowej edycji konkursu Cool Site portalu Strefa ZSO9. W konkursie brało udział 89 witryn a jego wyniki możecie zobaczyć tutaj.
»»» Do moich utworów zamieszczonych na www.mp3.pl przed paroma dniami dołączył remiks utworu zespołu Depeche Mode - "Condemnation (the Joan's caprice mix)".

~~~ 00:11 11 stycznia 2005
»»» Nowy rok zaczynam od sporej, depeszowej aktualizacji. Po pierwsze - nieznacznie uzupełniono i poprawiono historię Depeche Mode, wróciła także zaginiona recenzja koncertowego albumu "101". Po drugie - publikuję dwie relacje z dwóch depeszeowych imprez, na których dane było mi być - króciutka z częstochowskiej Arachnofobii oraz nieco tylko dłuższą relację z Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Depeche Mode z okazji WOŚP w Chorzowie.
»»» W galerii pojawiły się cztery nigdzie wcześniej nie publikowane szokujące zdjęcia mojej osoby, w obliczu których mój dotychczasowy wizerunek ulega całkowiciej przemianie i przewartościowaniu. Tylko dla oczu ludzi o mocnych nerwach. Tym samym galeria zawiera już 34 fotografie...

~~~ 13:13 08 stycznia 2005
»»» W wyniku nawału prac pierwsza prawdziwa aktualizacja mojej strony od 19 grudnia'04 (czyli że coś się na niej pojawi a nie tak, jak teraz same informacje) nastąpi troszkę później niż planowano. Bo oto dziś po wczorajszej wizyce w częstochowskiej Utopii na imprezie pod tytułem Arachnofobia (Depeche Mode, The Cure, Diary Of Dreams, Sisters Of Mercy i Clan Of Xymox) wybieram się (oczywiście nie sam) na Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode z okazji Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy w Chorzowie!! Zapewne na stronie pojawią się relacje z obu imprez. Reach out and touch faith!!
»»» Dokładnie o godzinie 20:31 dnia czwartego stycznia licznik odwiedzin na Mizantropii wskazał 10000!! W samym minionym przed chwilą roku 2004 stronę odwiedzono 7113 razy (średnio 19,4 odwiedzin dziennie). Magiczną barierę 10000 jeszcze w zeszłym roku przekroczyła także liczba ściągnięć i przesłuchań moich utworów zamieszczonych na www.mp3.pl. Przed kilkoma dniami do tych utworów dołączył także mój cover utworu "Just can't get enough" zespołu Depeche Mode.
»»» Jak już wcześniej informowałem w ostatnim dniu roku 2004 pod adresem www.iamx.prv.pl wystartowała strona poświęcona zespołowi Sneaker Pimps i I Am X mojego autorstwa. Zapraszam serdecznie!!

© 2003-2007 by Ecnelis