Dodaj do ulubionych
Archiwum strony
.:: Nowości 2006 :
. : : archiwum: 2003, 2004, 2005, 2006, 2006 / historia strony / o stronie : : .
[odnośniki w newsach mogą nie działać i być nieaktualne]


····· luty 2008

~~~ 20:20 11 lutego 2008

»»» Czas ponownie uciekł w jeszcze bardziej zawrotnym tempie, a Mizia w dalszym ciągu pozostaje w fazie uśpienia i zapewne jeszcze długo w takim stanie będzie. Warto jeszcze wspomnieć, że w 2007 roku stronę odwiedzono prawie 85,6 tysiąca razy, czyli aż o 46,5 tysiąca więcej razy niż w roku 2006!

»»» W dziale poświęconym najszybszym autom świata i tym podobnym pojawiło się dziś aż pięć pojazdów. A są to: Peugeot 908 RC, Cadillac Cien, EDAG GenX, Cadillac LMP-02 a także Zagato Raptor. Moc przetwórczą tego działu już dawno w pełni przejęła strona AutoGEN.pl, o której poniżej...

»»» Miłośników najszybszych aut świata, najciekawszych prototypów i tym podobnych konstrukcji zapraszam na stronę AutoGEN, na której w ostatnim czasie pojawiły się obszerne opisy takich pojazdów, jak: MTM R888, MTM TT Bimoto, Audi RS6 Avant Plus, Holden Efijy, Maserati Boomerang, Audi S8, Alfa Romeo Carabo, Holden Hurricane, Abt R8, Volkswagen Iroc, Peugeot Oxia, Peugeot Proxima, Peugeot Quasar, Peugeot 908 HDi FAP, Peugeot 908 RC, Peugeot RC Cup, Peugeot RC Carreau, Peugeot RC Pique, Covini C6W, Audi R10, BMW 850 CSi, Scion Fuse, Factory Five GTM, Ferrari F430 Spider Bio Fuel oraz Edo R8. Na stronie znaleźć można także informacje na temat brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear w tym opis ocinków 10 serii Top Gear. Zapraszam!

Dział Fun Zone otrzymuje dziś kolejny, spory zastrzyk nowych tekstów. Tak jak poprzednio jest ich aż dziesięć, a są to: Hackerzy, lamerzy, looserzy, Jak kierowcy opisują wydarzenia na drodze, Rodzaje miłości/a>, Fragmenty notatnikow służbowych funkcjonariuszy MO, Czego nie chce się słyszeć leżac na stole operacyjnym, Ogłoszenia parafialne, Zażalenie pana Penisa, Rozmowy pilotów (autentyczne), Rozmowy polskich policjantów oraz Ogłoszenia prasowe.

····· sierpnień 2007

~~~ 20:20 27 sierpnia 2007

»»» Czas ponownie uciekł w zawrotnym tempie a na Mizi niewiele się zmieniło od przeszło miesiąca. Dziś w końcu pojawi się parę nowości. Ale zanim to należy zakomunikować, iż dokładnie 23 lipca licznik odwiedzin strony przekroczył granicę 100 tysięcy!

»»» W dziale poświęconym najszybszym autom świata i tym podobnym pojawiły się dziś dwa zupełnie nowe pojazdy. A są to: Nissan R390 GT1 oraz Lotec C1000. Moc przetwórczą tego działu już dawno w pełni przejęła strona AutoGEN, o której poniżej...

»»» Miłośników najszybszych aut świata, najciekawszych prototypów i tym podobnych konstrukcji zapraszam na stronę AutoGEN, na której w ostatnim czasie pojawiły się obszerne opisy takich pojazdów, jak: Seat Cupra GT, Ford IndiGo, Citroen C-Metisse, Porsche 911 GT2, Ford Synergy 2010, Spada Codatronca, Chrysler Atlantic, Lamborghini Murcielago LP640, Lamborghini Murcielago LP640 Versace, Ferrari P4/5, Ford GT, Ford GTX1, Bentley Continental GT Speed, Maybach Exelero, Aston Martin DBS, Cadillac Sixteen a także Cadillac EcoJet.

»»» W dziale Archiwum X nie pojawia się dziś nic nowego, ale jedna z opisanych tam historii zostaje wzbogacona o interesującą teorię, mającą na celu wyjaśnienie całej sprawy. Mowa o tekście Nieboskie stworzenie, poruszającym zdarzenie, którego bohaterem jest bardzo niecodzienne stworzenie...

Dział Fun Zone otrzymuje dziś spory zastrzyk nowych tekstów. Jest ich aż dziesięć a są to: 99 największych absurdów świata, Biuro Obsługi Klienta telefonii komórkowej, Czy wiesz, że...?, Dzieci i problemy z nimi związane, General Motors kontra Microsoft, Jak powstał komputerowy świat?, Cytaty z listów motywacyjnych, Naklejki ostrzegawcze, Po czym poznać że już nie jesteś studentem? oraz Nowe testy na prawo jazdy.

····· lipiec 2007

~~~ 21:21 17 lipca 2007

»»» Właśnie dziś Mizantropia świętuje swoje czwarte urodziny! Szkoda tylko, iż przypadły one na największy w historii strony zastój i praktycznie całkowity brak nowych treści. Być może wkrótce nieco się to zmieni, jednak nie należy się spodziewać rewolucji - brak pożądnego dostępu do internetu i pochłanianie czasu przez inne zajęcia skutecznie hamuje dynamiczniejszy rozwój Mizi. Tak czy siak przez te cztery lata udało się osiągnąć coś. Miejmy nadzieję, że kolejne lata przyniosą także soczyste owoce - największy plan do zrealizowania to zupełnie nowa Mizia jeśli chodzi o treść, technikę i właściwie wszystko. A już dosłownie za klika dni stronie stuknie dokładnie 100000 na liczniku odwiedzin! I jeszcze jedna sprawa - od jakiegoś czasu odnośnik do forum prowadzi do nikąd - jeśli dobrze pójdzie za jakiś czas w miejcu usuniętego forum pojawi się blog, traktujący o muzyce, filmach, samochodach i oczywiście pięknych kobietach. Haha! Ale na razie cicho, sza!

»»» Ciągle w sprzedaży jest jeszcze krążek "Music For The Angel - Fani Depeche Mode Karolkowi", zawierający covery utworów zespołu Depeche Mode w wykonaniu głównie fanów (w tym moje "World in my eyes"). Cały zysk ze sprzedaży tej kompilacji przeznaczony jest na leczenie małego Karolka, cierpiącego na bardzo rzadką chorobą genetyczną (więcej na karolkowi.republika.pl). Album można zakupić za pośrednictwem strony wytwórni Sequence Records.

····· kwiecień 2007

~~~ 00:50 18 kwietnia 2007

»»» Spora ilość innych obowiązków i spraw sprawiła iż niestety Mizia zamarła w ciągu ostatnich tygodni. Stan ten zapewne będzie trwał w dalszym ciągu, choć w dalekosiężnych planach są wielkie zmiany jeśli chodzi o moją stronę domową. Za wcześnie jest jednak aby mówić o konkretach. Na chwilę obecną mogę z radością poinformować iż przed przedwczoraj licznik odwiedzin strony przekroczył 80000 tysięcy (ten widoczny pod menu oczywiście ciągle się resetuje i nie mam niestety czasu aby to poprawić). Cisza na Mizi nie oznacza jednak iż nic się nie działo. A działo się sporo. O tym poniżej.

»»» Dziesiątego marca we wczesnych godzinach porannych wystartowała strona AutoGEN.pl, której teraz w główniej mierze poświęcam uwagę. Witrzyna dedykowana jest najszybszym samochodom świata, najciekawszym prototypom oraz innym konstrukcjom wartym większej uwagi oraz w drugiej kolejności brytyjskiemu programowi motoryzacyjnemu Top Gear. Wszystkich zainteresowanych powyższymy tematami chyba nie trzeba specjalnie zapraszać?

»»» Siedemnastego marca ukazał się album "Le Miksi" zespołu De Hała Für Er, będący uczczeniem 15 lat istnienia tej łódzkiej grupy. Krążek zawiera dwanaście remiksów utworów zespołu, w tym kompozycji "Truposz", która swego czasu pojawiła się na antenie radiowej Trójki. Na krążku znalazł się także remiks spłodzony przeze mnie, w którym dodatkowo ku własnemu zdziwieniu udzieliłem się wokalnie - "Jestem Twoja (i nie oddasz mnie dub)". Można go obok trzech innych utworów posłuchać na profilu De Hały w serwisie MySpace.

»»» W minionych tygodniach zostałem zaproszony także do projektu "The Butterfly Effect 4" - bootlegu z fanowskimi remiksami utworów Depeche Mode, dla których to jakiś czas temu zapalono zielone światło i mogły one śmiało wyjść z podziemia (oczywiście w formie darmowych plików do zassania) - na przykład dział na ich zamieszczanie znalazł się na oficjalnym forum DM. "The Butterfly Effect 4" ukazało się w internecie 31 marca i całość można pobrać stąd. Wśród jedenastu remiksów znalazło się moje "The Love Thieves (Instrumentalium)". Cytując bezwstydnie jeden z komentarzy -'Lovely, absolutely gorgeous. Wow'.

····· luty 2007

~~~ 14:30 28 lutego 2007

»»» Już od dziś na stronie wytwórni Sequence Records przedpremierowo można zamawiać krążek "Music For The Angel - Fani Depeche Mode Karolkowi". Jak czytamy: 'Ta niecodzienna płyta to owoc współpracy Polskiego Forum DM z wytwórnią Sequence Records. Na płycie znajdziecie trzynaście bardzo ciekawych wersji utworów zespołu Depeche Mode w interpretacji polskich artystów sceny electro. Niecodzienność tej płyty polega także na tym, że cały zysk ze sprzedaży tej kompilacji zostaje przeznaczony na bardzo szlachetny cel charytatywny.' Album otwiera moja interpretacja utwotu "World in my eyes". Dochód z jego sprzedaży zostanie w całości przekazany na leczenie małego Karolka, cierpiącego na bardzo rzadką chorobą genetyczną (więcej na karolkowi.republika.pl). Premiera składanki będzie miała miejsce 9 marca.

»»» Przedwczoraj tuż po godzinie dwudziestej licznik odwiedzin Mizi przekroczył dziarsko granicę 70 tysięcy, kierując się z rozpędem ku kolejnej. Niestety na stronie tego nie widać, jako że wyświetlany tu licznik z uporem maniaka sam resetuje się z niewiadomych powodów co kilka dni a zaimplementowanie właściwego licznika nie jest możliwe.

~~~ 04:44 17 lutego 2007

»»» Już siódmego marca ukaże się specjalna płyta zawierająca 13 coverów utworów Depeche Mode zatytułowana "Music For The Angel - Fani Depeche Mode Karolkowi". Dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany na leczenie małego Karolka, cierpiącego na bardzo rzadką chorobą genetyczną (więcej na karolkowi.republika.pl). Na krążku tym znajdą się między innymi covery w wykonaniu Mind's Forces, Solar Plexus, Radosława Szulca oraz Cliche, udzieli się także wokalista Kobranocki. Pośród tych wykonawców będzie można także znaleźć moje (w pełni amatorskie i pozostawiające sporo do życzenia) wykonanie utworu "World in my eyes". Bliższe szczegóły na temat tego wydawnictwa oraz pełną tracklistę znajdziecie na Polskim Forum Depeche Mode w tym temacie. Info o albumie pojawiło się już także w portalach gery.pl oraz infomusic.pl.

~~~ 14:19 12 lutego 2007

»»» W dziale poświęconym motoryzacji a przede wszystkich najszybszym autom świata pojawiają się dziś trzy kolejne pojazdy. A są to: Fuore Design Black Jag, Peugeot 908 V12 HDI i Ferrari 333SP. Przy okazji tego tematu zapraszam wszystkich na forum motoryzacyjne poświęcone przede wszystkim najszybszym samochodom świata, prototypom i programowi Top Gear. Forum to stanowi część przygotowywanej strony AutoGEN, która powinna wystartować już wkrótce.

»»» Świat pełen jest tajemnic - to nie tajemnica. Niemal każdy dzień przynosi zaskakujące wieści i zagadkowe fakty. Przed niespełna trzema tygodniami informacja podchodząca pod te kategorie pojawiła się w rosyjskich mediach. A można ją sprowadzić do jednego zdania - rosyjscy rybacy wyłowili ufoludka i... zjedli go. Co kryje się za tym kontrowersyjnym wydarzeniem? Więcej w dziale Archiwum X...

~~~ 23:14 02 lutego 2007

»»» Wczoraj po ciężkiej chorobie z tego świata odszedł jeden z moich dwóch piesków - Kajtuś. Odszedł właściwie tak samo jak Cygan niepełna trzy lata temu. Kajtuś był z nami około 15 lat, przeszedł niejedną poważną chorobę, niejedno potrącenie przez samochód (połamane kości) czy pogryzienie przez psy (tył przegryziony niemal na wylot). Gdy kazało mu się poprosić o coś - szczekał donośnie. Cieszył się bez opamiętania gdy wpuszczało się go do domu. Bardzo lubił jeździć w samochodzie czy na ciągniku. Zawsze chciał być z nami. Miał swój wyjątkowy charakter, sposób bycia, spryt i umiejętność komunikowania się z przedstawicielami innych gatunków. A teraz już go nie ma. Żegnaj piesku, byłeś kochany. Nigdy Cię nie zapomnę...

Kajtuś

····· styczeń 2007

~~~ 18:07 14 stycznia 2007

»»» Ciągowi prezentacji supersportowych aut końca być nie może: dziś tradycyjnie trzy nowe pozycje. A są to: Lotec Colani Testa D'Oro, Mosler MT900 GTR oraz Fuore Design Formula XF10. Miło mi też poinformować iż uruchomiona niedawno strona Vector Supercars, w pełni powięconą amerykańskim samochodom marki Vector, zajęła w grudniowej edycji konkursu www ForumWeb aż 3 miesjce (z notami 46,7% za prezentację i 58,3% za treść - średnia 52,51%).

»»»Przed paroma dniami, jedenastego stycznia licznik odwiedzin Mizi przekroczył 60 tysięcy, czego niestety nie widać na resetującym się z uporem maniaka licznikiem widocznym na stronie. Ale nic to. Miniony rok 2006 był najlepszym w historii strony - odwiedziło ją kilkadziesiąt tysięcy osób, pobito nowe rekordy i wytyczono nowe standardy. Mimo kurczącego się czasu i mnożących się innych zajęć postaram się, aby w 2007 roku było jeszcze lepiej. Nie będzie to łatwe zadanie...


© 2003-2007 by Ecnelis